Karpuzdan Nasıl Yıldız Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Karpuzdan nasıl yıldız yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek yapacağınız meyve salatalarını daha şık bir şekilde servis yapabilirsiniz. Yaz meyvelerinden birisi olan karpuzu büyük küçük hepimiz çok severiz. Şık servis yapmayı sevenler son dönemlerde meyve ve sebzelere farklı şekiller vermekteler. Bunları bıçak ile şekillendirmek biraz zor olduğu için küçük metal kalıplar kullanılabilir. Kurabiyelere şekil vermek için kullanılan kalıplar yardımı ile meyve ve sebzelere de kolaylıkla şekil verilebilir. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız resimli anlatım sayesinde siz de kolay bir şekilde karpuza yıldız şekli verebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karpuz
  • Büyük bir bıçak
  • Yıldız şeklinde metal kurabiye kalıbı
  • Kesme tahtası

Karpuzdan Yıldız Yapımı

Karpuzdan yıldız yapımı oldukça kolaydır. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. Tüm adımları dikkatli bir şekilde gerçekleştirdiğinizde harika bir sunum yapmanız mümkün.

  • İlk olarak karpuzu bıçak yardımı ile dilimlemek gerekmektedir. Bunun için karpuzu yan çevirin ve büyük bir bıçak yardımı ile yuvarlak bir dilim kesin. Bu dilimin 2 parmak kalınlığında olması yeterlidir.
  • Daha sonra bu karpuz dilimini kesme tahtasının üzerine alın.
  • Yıldız şeklindeki kurabiye kalıbını karpuza bastırarak yıldızı çıkarın. Bu işlemi uygularken metal kalıbı karpuza çok fazla bastırarak ezmemeye dikkat etmelisiniz.

Bu uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda yıldız yapmanız mümkün. Aynı uygulamayı elma ya da çilek gibi meyvelerle de yapabilirsiniz. Suyunu bırakmayan, sert sebzeler kullanarak onlara da yıldız şekli verebilirsiniz. Yaptığınız bu karpuzdan yıldızları meyve salatası yapımında kullanabilir ya da çöp şişe geçirebilirsiniz. İsterseniz yıldız yerine çiçek, kalp ya da kelebek gibi kalıplar kullanarak karpuz ile daha farklı şekiller de yapmanız mümkün.

Sıcak yaz aylarında yıldız şekli vereceğiniz karpuzları üzüm ya da başka meyvelerle birlikte çöp şişlere takabilir ve bunları buzdolabında soğuttuktan sonra afiyetle tüketebilirsiniz. Vereceğiniz özel yemek davetlerinde şık bir sunum yapmak isterseniz karpuzlara yıldız şekli vererek şık bir meyve sunumu yapabilirsiniz. Bu önerimiz hoşunuza gitti ise aşağıda paylaşacağımız karpuzdan yıldız yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Karpuzdan Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
Karpuzdan Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
Karpuzdan Nasıl Yıldız Yapılır
Karpuzdan Nasıl Yıldız Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial