Kalp Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sticker, kağıt ve çeşitli yüzeyleri süslemek için kullanılan bir etiket türüdür. Bu ürünü kullanmayı seviyorsanız bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Hesaplı malzemeler kullanarak yapacağınız sticker şık görünümü ile hoşunuza gidecektir. Evde koli bandı ve pişirme kağıdı varsa siz de zevkinize uygun stickerlar yapabilirsiniz. Bu tarz kendin yap çalışmaları denemkten hoşlanıyorsanız, kalp sticker yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kalp Sticker Yapımı

Evde kalp sticker yapmak için kağıt ya da eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Arkası yapışkanlı düz ya da simli evayı kalp şeklinde keserek istediğiniz renk ve boyutta sticker yapmanız mümkün. Kağıt ile sticker yapmak isterseniz boyamayı yapmak için kuru boya ya da markör kalem kullanabilirsiniz. Kağıt ile yapılan stickerların arkalarına çift taraflı bant yapıştırılmaktadır. Evde çift taraflı bant yoksa sizinle paylaşacağımız örnek çalışmadaki yöntemi uygulayabilirsiniz. Kağıda şekli çizdikten sonra üzerini koli bandı ile kaplayın. Sonrasında kenardan pay bırakarak kestiğinizde stickerın etrafında bant olacağı için istediğiniz yere kolaylıkla yapıştırabilirsiniz. İsterseniz sticker yaptıktan sonra bunu muhafaza etmek için yağlı kağıda yapıştırmak yerine koli bandı ile kapladığınız bir kağıdı da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Kağıt
 • Siyah kalem
 • Makas
 • Renkli kalemler
 • Koli Bandı
 • Pişirme kağıdı

Kalp Sticker Nasıl Yapılır?

Kağıt ve diğer malzemeler hazır ise sticker yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak siyah kalem ile kağıdın üzerine aynı ya da farklı büyüklükte kalpler çizin.
 • Daha sonra bunları istediğiniz renklerde boyayın.
 • Tüm kalpleri boyadıktan sonra bunların kenarından biraz pay bırakarak kesin.
Kalp Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Kalp Sticker Yapımı Resimli Anlatım
 • Kestiğiniz kağıt kalpleri koli bandı ile hava kabarcıkları kalmayacak şekilde kaplayın ve bunları pişirme kağıdına bastırarak yapıştırın.
 • Son olarak pişirme kağıdındaki kalpleri kenarlardan pay bırakarak makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra kalpli sticker yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasındaki pişirme kağıdını çıkararak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız yöntem sayesinde evde istediğiniz şekil ve boyutta sticker yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda uygulamanın videolu anlatımını paylaşıyoruz. Bu konuda farklı yöntemler denemek isterseniz, evde sticker nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial