Kalem Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kalem süslemesi yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Çocuğunuzun kullandığı kurşun kalem ya da boya kalemlerin daha güzel görünmesini isterseniz bunların üzerine süsleme yapabilirsiniz. Ahşap olan bu kalemlerin üzerine desenli bant sararak bunların istediğiniz renk ve desende olmasını sağlayabilirsiniz. Evde kurşun kalem süslemesi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kalem Süslemesi Yapımı

Evde kalem süslemesi yapmak için uygulanabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Kalemler düz ahşap görünümde ise bunları boya ile renklendirebilirsiniz. Kalemin üzerine güzel bir renk ve desen yapmak isterseniz o zaman desenli bant kullanmanız gerekmektedir. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerden düz ya da desenli her renkte desenli bant temin edebilirsiniz. Çocuğunuzun kalemlerini sevdiği renklerde süsleyerek onu yazı yazması için teşvik edebilirsiniz. Ucuz malzemeler kullanarak güzel bir tasarıma imza atmak isterseniz bu çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kurşun kalem
  • İstediğiniz renkte desenli bant
  • Makas
  • Kalem traş

Kalem Süslemesi Nasıl Yapılır?

Kalem ve desenli bant hazır ise kalem süslemesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Desenli bandın ucunu açın ve bunu kalemin üst tarafına getirin.
  • Bunu kalemin tepesinden aşağı doğru verev olacak şekilde sarın.
  • Yapacağınız süslemenin güzel olması için bandı kaleme arada boşluk kalmayacak şekilde sıkıca sarmanız gerekiyor.
  • Kalemin her yerini bant ile sardıktan sonra bunun ucunu makas ile kesin.
  • Son olarak kalemin tepesindeki fazlalık desenli bant parçalarını makas ile keserek düzeltin ve kalemin ucunu kalem traş ile açarak ucunun da düzgün görünmesini sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra desenli bant ile kalem süslemesi yapımı tamamdır. Bu kolay uygulama sayesinde çocuğunuzun düz bir tasarıma sahip olan kurşun kalemlerini daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İsterseniz boya kalemlerini de aynı yöntemi kullanarak süsleyebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız desenli bant ile kalem süslemesi resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız desenli bant ile kavanoz süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kalem Süslemesi Resimli Anlatım
Kalem Süslemesi Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial