Kalem Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle farklı malzemeler ile kalem süslemesi yapımı paylaşıyoruz. Küçük çocuklar uçlu kalem kullanamadıkları için kurşun kalem kullanırlar. Düz renkteki bu kalemleri daha şık bir görünüme kavuşturmak isterseniz size anlatacağımız yöntemleri uygulayabilirsiniz. Küçük parlak taşlar, minik boncuk ve desenli bantlarla harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Birlikte süslediğiniz kalemleri kullanmak çocuğunuzun hoşuna gidecektir.

Kalem Süslemesi Yapımı

Evde kalem süslemesi yapmak için genelde oje ve desenli bant gibi malzemeler kullanılmaktadır. Oje ile kalem süslemek isterseniz kalemin tamamını oje ile boyayabilir ya da üzerine küçük noktalar yapabilirsiniz. Desenli bant ile süslemek için de kalemin üst kısmından alta doğru bandı sarmanız yeterlidir. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, desenli bant ile kalem süslemesi yazımıza göz atabilirsiniz. Bunların yerine değişik bir yöntem uygulamak isterseniz p

Parlak Taşlarla Kalem Süslemesi Yapımı

Evde zarif ve şık bir kalem süslemesi yapmak isterseniz parlak taşlar kullanabilirsiniz. Elinizde minik parlak taşlar varsa bunlarla kalemlere harika süslemeler yapabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için küçük parlak taş ya da boncuk ve parlatıcı oje gerekmektedir. Süsleme sadece kalemin üst kısmına yapılacağı için 3-4 tane parlak taş yeterli olacaktır. Elinizde tırnak süsleme malzemeleri varsa bunların içindeki parlak taş ve boncukları kullanabilirsiniz.

Parlak Taşlarla Kalem Süslemesi
Parlak Taşlarla Kalem Süslemesi

İlk olarak süsleme yapacağınız yere yukarıdan aşağıya çizgi halinde parlatıcı oje sürün. Daha sonra parlak taşları aralarında biraz boşluk bırakarak yapıştırın. Tüm taşları sıraladıktan sonra bunların üzerine tekrar parlatıcı oje sürerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Elinizde küçük metal yıldız ya da kalp gibi süslemeler varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz.

Tırnak Bandı ile Kalem Süslemesi Yapımı

Elinizde tırnak bandı varsa bunu kalem süslemesi için kullanabilirsiniz. Bu parlak bantlar ince olduğu için uygulamanın yapımında kolaylık sağlayacaktır. Çocuğunuzun düz renkli ve kırmızı kalemlerini bu malzeme ile şık bir hale getirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında tırnak bandı ve makas kullanılmaktadır.

Tırnak Bandı ile Kalem Süslemesi
Tırnak Bandı ile Kalem Süslemesi

Süslemeyi yapmak için kalemin üst kısmına bandı yapıştırın ve kalemi hafifçe döndürerek aşağı doğru gelin. Bandın ucuna geldiğinizde makas ile kesin. Sonrasında kalemin uç kısmından yukarı doğru kaplama yapabilir ya da sadece bu şekilde bırakabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz kalem süsleme yöntemleri paylaştık. Bu kolay çalışmalardan istediğinizi yaparak kalemleri daha şık görünüme kavuşturabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını deneyecek olanlar aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler. Evde kolay bir yöntem ile kalem başlığı yapmak isterseniz, yapıştırıcısız kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial