Kalem Başlığı Nasıl Temizlenir
Sosyal medyada paylaş

Kalem başlıkları kalemliğin içinde kalemlerle sürekli temas ettiği için bir süre sonra kötü bir görünüm alır. Çocukların sürekli kullandığı bu okul malzemesiniz temizliği son derece önemlidir. Bu temizliği yapmak için sadece su kullanmak yeterli değildir. Kalem başlığını temizlemek için başlığa zarar vermeyecek ve yeterli temizliği sağlayacak malzemeler kullanılmalıdır. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda kalem başlığı nasıl temizlenir? sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

Kalem Başlığı Nasıl Temizlenir?

Evde kalem başlığı temizlemek için farklı yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemler kalem başlığının hangi malzemeden yapıldığına göre farklılık göstermektedir. Burada önemli olan malzemeye zarar vermeden ve yıpratmadan temizlemektir. Sıcak su ve başlığa zarar verecek temizlik malzemeleri ürünü kullanılamayacak hale getirebilir. Böyle bir sorun yaşamamak için bu detaya dikkat etmelisiniz. Genelde çocuklar silikon kalem başlığı kullandığı için yazımızda bu okul malzemesini temizleyebileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Çocuğunuzun kalem başlığının temizlenmesi ve yeni gibi görünmesi için bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için oda sıcaklığında su ve diş macunu kullanıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Su dolu bir kap
  • Diş macunu
  • Kullanılmayan bir diş fırçası
  • Kurulamak için temiz bir bez

Kalem Başlığı Temizlemesi

Listede verilen malzemeler hazır ise kalem başlığını temizlemek için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak geniş bir kabın içine çeşmeden su doldurun.
  • Daha sonra kullanmadığınız bir diş fırçasına biraz diş macunu sıkın.
  • Fırçayı kalem başlığının üzerine hafifçe bastırarak fırçalayın. Bu esnada fırçayı fazla bastırmanız başlığa zarar verebilir.
Kalem Başlığı Temizlemesi
Kalem Başlığı Temizlemesi
  • Kalem başlığının her yerini güzelce fırçaladıktan sonra durulama faslına geçebilirsiniz.
  • Bunun için kalem başlıklarını çeşmenin altına tutup bol su ile yıkamanız yeterlidir.
  • Son olarak duruladığınız kalem başlıklarını temiz bir bez ile kurulayarak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kalem başlığı temizlemesi tamamdır. Başlıkları kalemlere takabilirsiniz. Bu pratik yöntem sayesinde kalem başlıklarını mikroplardan arındırarak tertemiz yapabilirsiniz. Evde bu yöntemi uygulayacak olanlar aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler. Çocuğunuz için güzel bir kalem süsü tasarımı yapmak isterseniz, bebekli kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial