Kahve Kutusundan Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle rulo şeklindeki kutuları değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde boş kahve kutusu ya da buna benzer bir kutu varsa anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Karton kutular dayanıklı olmasının yanı sıra üzerlerine kolay şekilde boya ve kaplama yapılabilir. Bu özelliği nedeni ile geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Kolay çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız, kahve kutusundan kalemlik yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kahve Kutusundan Kalemlik Yapımı

Evde güzel bir kalemlik yapmak isterseniz tuvalet kağıdı rulosu ya da buna benzer karton ruloları kullanabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosunu kağıt veya eva gibi malzemeler ile kaplayabilir ya da boyayabilirsiniz. Daha sonra rulonun alt tarafına daire şeklinde bir karton yapıştırarak kapatabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak evde çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışama incelemek isterseniz, tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz kahve kutusundan kalemlik yapabilirsiniz. Bu tarz kutuların altı kapalı olduğu için sizin tek yapmanız gereken dışını süslemek. Elinizdeki malzemeleri hayal gücünüzle birleştirerek harika bir işe imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kahve kutusu
  • Renkli kağıt
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Süsleme yapmak için sticker

Kahve Kutusundan Kalemlik Nasıl Yapılır?

Kahve kutusu ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir kalemlik yapabilirsiniz.

  • Kağıdın üzerine kahve kutusunu koyarak ölçüsünü alın.
  • Sonrasında kağıttan, karton ruloya uygun boyutta uzun bir şerit kesin.
Kahve Kutusundan Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım
Kahve Kutusundan Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra buna yapıştırıcı sürün ve kutuyu üzerine koyarak güzelce sarın.
  • Anlattığımız şekilde kaplama yaptıktan sonra süslemek için üzerine sticker yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kahve kutusundan kalemlik yapımı tamamdır. İçine kalemlerinizi koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz kutuyu kağıt ile kapladıktan sonra üzerine sticker yapıştırmak yerine desenli bant yapıştırarak şeritler oluşturabilirsiniz. Kaplama yapmak için kağıt yerine eva veya keçe gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki seçimi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda videolu anlatımını paylaşıyoruz. Elinizde teneke kutu varsa bunu değerlendirmek için teneke kutudan kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial