Kağıttan Yapay Gül Yapımı

Kağıttan Yapay Gül Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan yapay gül yapımı evde dekoratif çiçek yapmak isteyenlerin denemek isteyecekleri bir el işi çalışmasıdır. Günümüzde pek çok kişi salon ve oturma odasının dekorunda yapay çiçek kullanmaktadır. Farklı malzemelerle yapılmış birçok yapay çiçek modeli bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden birisi de kağıt çiçeklerdir. Kağıt çiçekler canlı renkleri ve şık görünümleri nedeni ile gerçek çiçeklere çok benzemektedir. Siz de evde kağıttan yapay çiçek yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeler ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Kağıttan Yapay Gül Yapımı

Evde kağıttan gül yapmak güzel bir hobi çalışması yapmak isteyenler için oldukça idealdir. Gazete kağıdı, düz beyaz kağıt, renkli A4 kağıdı, el işi kağıdı gibi kağıtlar kullanılarak çok güzel çiçekler yapılmaktadır. Bu çiçeklere bir sap yapılarak vazoya koyulabildiği gibi bunlarla çok güzel kapı süsü ve duvar süsü gibi dekoratif ürünler de yapılabilir. Sitemizde bu tür çalışmalardan birçok örnek bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıdı
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Elinizde desenini beğendiğiniz herhangi bir kağıt varsa bununla da kağıttan gül yapabilirsiniz.

Kağıttan Gül Nasıl Yapılır?

Sizlerle kağıt çiçek yapımı hakkında daha önceden de farklı çalışmalar paylaşmıştık. Bugünkü uygulama biraz daha ince detaylara sahip. Kağıt çiçek yapılan bazı uygulamalarda önce kağıda düz ya da tırtıklı bir spiral şekli çizilir ve bu makas ile kesildikten sonra dıştan içe sarılarak çiçek yapılır. Bugün bahsedeceğimiz uygulamada ise gülün orta kısmı bu şekilde yapıldıktan bunun etrafına yapıştırılan gül yaprakları ile harika bir tasarım oluşturuluyor. Malzemeler hazır ise kağıtta kağıt gül yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak gülü yapacağınız parçaları hazırlamakla işe başlamalısınız. Bunun için renkli kağıda kalem ile spiral şeklinde bir parça çizmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatli bir şekilde kesin. Sonrasında bunu dıştan içe doğru güzelce sarın.
  • Bu şekilde gülün ortasını yaptıktan sonra buna uygun büyüklükte gül yaprağı şeklinde parçalar hazırlayın.
  • Yapmış olduğunuz bu parçaları yapışkan ile ortadaki parçanın etrafına yapıştırın.
  • Yaprak şeklindeki parçaları yapıştırarak istediğiniz büyüklükte bir gül yaptıktan sonra bun bir sap yaparak ya da olduğu gibi kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz el işi çalışmasını uygulayarak siz de evde istediğiniz renkte harika güller yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı isteseniz eva ile de yapmanız mümkün. Bu güzel çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, kağıttan gül yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz el işi çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, kağıt çiçek yapımı resimli anlatım yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kağıttan Yapay Gül Yapımı
Kağıttan Yapay Gül Yapımı

Bir cevap yazın