Kağıttan Top Sıralama Oyunu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çocuğunuz için evde kağıttan oyun yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuklar yapboz oyunu sevdiği için evde bu tür bir oyun yapabilirsiniz. Top sıralama yapboz oyunu ile çocuğunuz renkli topları tüplerin içine sıralayarak eğlenceli vakit geçirebilir. Bu oyun ile çocuğunuza renkleri de kolaylıkla öğretebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kağıttan top sıralama oyunu yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıttan Top Sıralama Oyunu Yapımı

Sizlere anlatacağımız top sıralama oyununda aynı renkteki toplar tüplere sıralanarak oynanmaktadır. Siz de evde kağıt ile böyle bir yapboz oyunu yapabilirsiniz. Kağıda tüpleri çizip, renkli kalemlerle yapacağınız daireleri boyayarak oyunu kolaylıkla yapabilirsiniz. İsterseniz top yerine kalp, yıldız ya da başka şekiller yapıp bunları da tüplere sıralayabilirsiniz. Burada önemli olan aynı renkleri bir tüpte toplamaktır. Kağıt ve renkli kalemlerle yapacağınız bu oyunu çocuğunuz keyif alarak oynayacaktır.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane kağıt
  • Siyah kalem çizim yapmak için
  • Renkli kalemler
  • Daire çizmek için plastik kapak
  • Makas

Kağıttan Top Sıralama Oyunu Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kağıttan yap boz oyunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıt ya da bir defter yaprağına siyah kalem ile 3 tane tüp çizin.
  • Sonrasında çizdiğiniz bu tüpleri farklı renklerde boyayın.
  • Topları yapmak içinde kağıda plastik kapak yardımı ile 3 tane daire çizin. Bu daireler tüplerin içine sığacak boyutta olmalıdır.
Top Sıralama Oyunu Yapımı Resimli Anlatım
Top Sıralama Oyunu Yapımı Resimli Anlatım
  • Çizdiğiniz dairelerin 4’ünü istediğiniz bir renkte boyayın. Diğer 4 daireyi de farklı bir renkte boyayın.
  • Hazırladığınız bu daireleri makas ile keserek çıkarın.

Tüm bu aşamalardan sonra tüpler ve toplar hazır olduğuna göre yapboz oyununu oynamaya başlayabilirsiniz. Kağıt ile top sıralama oyunu yapımı bu şekilde olmaktadır. Oyunu oynamak için renkli topları iki tüpün içine farklı renklerde sıralayın. Bunları tüpten tüpe geçirerek aynı renkleri bir araya toplayın. Bu eğlenceli oyun sayesinde evde çocuğunuz ile eğlenceli bir aktivite yapabilirsiniz. İsterseniz kağıttan küçük meyveler yapıp bunları tüplerin içine sıralayarak da oyunu oynayabilirsiniz. Bu tarz aktiviteleri yapmaktan hoşlanıyorsanız, plastik kapaklarla renk eşleştirme oyunu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial