Kağıttan Nasıl Küp Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan nasıl küp yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Kağıt ya da karton ile yapılan küpler minyatür birer kutu olduğu için farklı şekillerde kullanılabilir. İstediğiniz renkte yapacağınız küpü evinizde dekor ürünü olarak kullanabilir ya da hediye kutusu olarak değerlendirebilirsiniz. Dışarıdan bakıldığı zaman küp yapımı zor gibi görünebilir. Uygun çizimler kullanıldığı zaman küp yapmak son derece kolaydır. Sizlere anlatacağımız pratik uygulama sayesinde farklı renk ve boylarda küpler yaparak bunlarla evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Evinizde özel bir kutlama yapacağınız zaman küp şeklinde süs tasarlamak için bu yöntem çok işinize yarayabilir. Kağıttan süs yapmak isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra hemen çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir el işi kağıdı
  • Cetvel
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Bant

Küpü hediye kutusu olarak kullanmayı düşünüyorsanız el işi kağıdı yerine fon kartonu kullanmalısınız.

Kağıttan Küp Yapımı

Kağıttan küp yapmak için kağıdın üzerine cetvel yardımı ile gördüğünüz gibi kareler çizmekle işe başlayın. Büyük bir küp yapmak isterseniz kağıda çizeceğiniz kareler de büyük olmalı.

Kağıttan Küp Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Küp Yapımı Resimli Anlatım

Bu şekilde kareleri çizdikten sonra kenarlarını makas ile dikkatli bir şekilde kesin.

Kağıttan Küp Yapımı Resimli Anlatım-1
Kağıttan Küp Yapımı Resimli Anlatım-1

Kenarlardaki iki çıkıntıyı yukarı doğru kıvırın. Daha sonra diğer taraftaki kareleri de resimde gördüğünüz şekilde kıvırın. Böylece küp ana hatları ile ortaya çıkmış oluyor.

Kağıttan Küp Yapımı Resimli Anlatım-2
Kağıttan Küp Yapımı Resimli Anlatım-2

Kağıdın katladığınız yerlerini bant ile güzelce tutturun.

Kağıttan Küp Yapımı Resimli Anlatım-3
Kağıttan Küp Yapımı Resimli Anlatım-3

En son kapak şeklindeki parçayı da bant ile tutturarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Uygulamayı doğru bir şekilde yaparsanız çalışmanın sonunda elinizde aşağıdaki gibi bir küp olacak. Bu küpü istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz.

Kağıttan Nasıl Küp Yapılır
Kağıttan Nasıl Küp Yapılır

Elinizde desenini beğendiğiniz kağıtlar varsa bunları küp yaparak değerlendirebilirsiniz. Kağıttan yapacağınız rengarenk küpler çocuk odası için güzel bir dekor ürünü olarak kullanılabilir. Siz de bu kolay uygulamayı denemek isterseniz yukarıda paylaştığımız, kağıttan küp yapımı resimli anlatım konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Yaptığınız küplerin üzerine keçeli kalem ile yazı yazarak ya da desen çizerek harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial