Kağıttan Kolay Zarf Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan kolay zarf yapımı sayesinde siz de artık dışarıdan zarf almak yerine bunu evde kendiniz yapabilirsiniz. Eskiden içine mektup koyulan zarflar günümüzde de davetiyeler için kullanılmaktadır. Düğün ve nişan gibi özel günlerde sevdiklerimizle mutluluğumuzu paylaşmak için davetiye göndeririz. Günümüzde evde davetiye ve zarf yapmak için uygulanan güzel kendin yap çalışmaları bulunmaktadır. Biz de sizlerle bu çalışmalardan birisi olan kağıttan zarf yapımını paylaşmak istiyoruz. Kağıttan kolay zarf yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıttan Kolay Zarf Yapımı

Kağıttan zarf yapmak dediğimizde aklınıza zor ya da el oyalayan bir çalışma gelmesin. Size bahsedeceğimiz pratik uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz renk ve desende çok güzel bir zarf yapabilirsiniz. Sevdiklerinize yazacağınız özel notları içine koyacağınız özel bir zarf yapmak isterseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renk ve desende A4 kağıdı, el işi kağıdı ya da fon kartonu
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

İnce bir zarf yapmak isterseniz A4 kağıdı ya da el işi kağıdı kullanabilirsiniz. Yapacağınız zarfın daha kalın ve dayanıklı olmasını isterseniz o zaman fon kartonu kullanmanız gerekiyor. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Kağıttan Zarf Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise vakit kaybetmeden hemen zarf yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • Kağıttan zarf yapmak için ilk olarak kağıdın üzerine kalp şekli çizmek gerekiyor. Bu kalbin boyutunu yapmak istediğiniz zarfın büyüklüğüne göre ayarlamalısınız. Çizim yapmakta zorlanıyorsanız uygun boyutta bir kalp şablonu kullanarak çizimi yapabilirsiniz.
  • Sonraki aşamada çizdiğiniz kalbi makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Bunun yan taraflarını içe doğru kıvırın ve bu kısımları yapıştırın. Bunu yaparken alttaki V şeklindeki parçayı kıvırmadan olduğu gibi bırakın.
  • Kalbi V şeklindeki parçası üste gelecek şekilde masanın üzerine koyun ve alttaki parçayı bunun hizasına kadar dikkatli bir şekilde kıvırın. Yanlardaki açıklıkları yapışkan ile tutturun.
  • Zarfın kapağını da kıvırdıktan sonra uygulamanın yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu yazımızda paylaştığımız kolay uygulama sayesinde çok güzel zarflar yaparak bunları istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Evde desenini beğendiğiniz kağıtlar varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanarak güzel bir zarf yapabilirsiniz. Bu çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda, kağıttan zarf yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, kağıttan küp yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kağıttan Zarf Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Zarf Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial