Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan kolay yuvarlak süs yapımı başlığı altında sizlerle evde dekoratif süs yapabileceğiniz örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Doğum günü ve yılbaşı gibi özel kutlama yapacağınız zaman evinizin dekorunu bu özel güne uygun hale getirmek isterseniz kağıt ile dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için sizlerle kağıttan yuvarlak süs yapımını paylaşıyoruz. Evde kağıttan kolay yuvarlak süs yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı

Evde kağıttan yuvarlak süs yapmak oldukça kolaydır. Kağıt katlama tekniği uygulayarak kısa sürede çiçek şeklinde çok güzel bir yuvarlak süs yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı kolay olduğu için okul öncesi çocuklar da bu el işi çalışmasını rahatlıkla yapabilirler. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden renkli A4 kağıt alarak istediğiniz renk ve boyutta yuvarlak süsler yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Kalem
  • Cetvel
  • Makas
  • Yapıştırıcı ya da zımba

Kağıttan Yuvarlak Süs Nasıl Yapılır?

Kağıt ile yapacağınız yuvarlak süslerin hepsini aynı boyda yapabileceğiniz gibi farklı büyüklükte de yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Çalışmaya başlamadan önce yapacağınız tasarıma göre renkli A4 kağıdı istediğiniz büyüklükte dikdörtgen parçalar halinde kesin. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-1
Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-1

Renkli kağıdı katladıktan sonra hafifçe bükerek yuvarlak hale getirin.

Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-2
Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-2

Orta ve üst kısımdaki açık yerleri yapışkan ya da zımba ile birleştirin.

Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-3
Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-3

Daha sonra ortada kalan boşluğu kapatmak ve çiçek şekli vermek için küçük bir yuvarlak parça daha yapın. Bunu büyük yuvarlağın ortasına yapıştırdıktan sonra kağıttan yuvarlak süs yapımı tamamlanmış oluyor.

Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-4
Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-4

Yapmış olduğunuz yuvarlak süsü ince bir ip ya da kurdele yardımı ile istediğiniz yere asabilirsiniz.

Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-5
Kağıttan Kolay Yuvarlak Süs Yapımı-5

Bu yazımızda paylaştığımız kağıttan yuvarlak süs yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Yapacağınız yuvarlak süslerin ortasını boncuk ya da küçük parlak taşlarla süsleyerek daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu kolay el işi çalışması sayesinde aynı ya da farklı boyutlarda kağıt süsler yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial