Kağıttan Kolay Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Doğum günü, yeni yıl, sevgililer günü gibi özel günlerde evinizi süslemekten hoşlanıyorsanız bugün sizlerle paylaşacağımız kolay kendin yap çalışması ilginizi çekebilir. Kağıt süsler güzel görünümleri nedeni ile ev süslemesinde sıkça kullanılmaktadır. Sizin de bu tür süslemelere ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse kağıttan kolay süs yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kağıttan Kolay Süs Yapımı

Evde doğum günü süsü yapmak için kağıt, fon kartonu, krapon kağıdı, balon ve eva gibi malzemeler sıkça kullanılmaktadır. Biz bugün sizlerle kağıt ile dekoratif süs yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Tek yapmanız gereken kırtasiye veya hobi malzemeleri satan bir yerden istediğiniz renklerde kağıt temin etmek ve size bahsedeceğimiz yöntemi uygulamak. Uygulamanın yapımı kolay olduğu için çocuklar da zorlanmadan yapabilirler. Kağıt ile yapacağınız süsleri sınıf süslemesi için de kullanabilirsiniz. En kolay kağıt süs yapma yöntemini denemek için listedeki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Kağıttan Süs
Kağıttan Süs

Gerekli Malzemeler

 • Renkli A4 kağıt
 • Daire çizmek için pergel veya tabak
 • Kalem
 • Makas
 • Kağıt deleceği
 • İnce bir ip

Paylaştığımız örnek çalışmada daire çizmek için köpük tabak kullanmış. Farklı model bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıttan kolay yuvarlak süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıttan Süs Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kağıt süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak tabağı kağıdın üzerine yerleştirerek daire çizmekle işe başlayın.
 • Daha sonra makas ile kenarlardaki fazlalıkları keserek daireleri hazırlayın.
Kağıttan Kolay Süs Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Kolay Süs Yapımı Resimli Anlatım
 • Şimdi sıra kağıt süsü yapmaya geldi. Makas ile dairenin dışından içe doğru ince bir şerit halinde kesin.
 • Bu şekilde ortaya kadar geldikten sonra içte kalan minik daireye kağıt deleceği ile delik açın.
 • Açtığınız bu delikten ip geçirerek süsü istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay yöntem sayesinde evde kısa sürede rengarenk kağıt süsler yapabilirsiniz. Yapacağınız kağıt süsün biraz kısa olmasını isterseniz daha küçük bir daire çizmeniz gerekiyor. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kağıttan süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde kolay yapabileceğiniz geri dönüşüm, kendin yap ve okul öncesi videoları için Bak Yap Tv Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial