Kağıttan Kase Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt ucuz ve kolay bulunan bir malzeme olduğu için kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Kağıt ile yapılan dekoratif ürünler şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Siz de evde kağıttan güzel bir dekoratif ürün yapmak isterseniz kase yapmayı deneyebilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede güzel bir kase yapabilirsiniz. Evde yapacağınız kağıt kasenin içine takı ya da toka koyabilirsiniz. İsterseniz kağıt kasenin içine bisküvi ya da çerez de koyabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kağıttan kase yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıttan Kase Yapımı

Evde kağıt kase yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Böyle bir çalışmayı ilk kez yapacaksanız kolay bir yöntem tercih edebilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kağıdın kenarları şiş yardımı ile içe doğru kıvrılarak şık bir kase yapılmıştır. Elinizde renkli kağıt yoksa beyaz bir kağıda renkli kalemler ile desenler çizerek bunu kullanabilirsiniz. Daha küçük bir kase yapmak isterseniz kağıdı ikiye bölerek kullanabilirsiniz. Farklı renk ve boyutlarda yapacağınız kaseleri salon veya oturma odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Şiş ya da kalem

Kağıttan Kase Nasıl Yapılır?

Kağıt ve şiş hazır ise kase yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şişi kağıdın bir ucundan ortaya doğru sarın.
  • Yeteri kadar sardıktan sonra parmaklarınızı ortaya doğru getirerek sardığınız yeri büzdürün ve şişi dikkatli bir şekilde kağıttan çıkarın.
Kağıttan Kase Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Kase Yapımı Resimli Anlatım
  • Kağıdın diğer kenarlarını da aynı şekilde içe doğru kıvırarak büzdürün.
  • 4 kenara da aynı işlemi uyguladığınızda kağıt kase şeklini alacaktır.
  • Son olarak elinizle dikkatli bir şekilde kenarları düzeltebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıt kase yapımı tamamlanmış oluyor. İçine istediğinizi koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde güzel bir dekoratif kase yapmak isteyenler için yazımızda, kağıt kase nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaştık. Siz de bu kolay yöntemi uygulayarak istediğiniz renk ve boyuta kase yapabilirsiniz. Evde bu keyifli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kağıttan kase yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme kullanarak kase yapmak isterseniz, çorap ve pet şişe ile kase yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial