Kağıttan Kardan Adam ve Geyik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan kardan adam ve geyik yapımı hem çocukların hem de yetişkinlerin severek yapacağı bir el işi çalışmasıdır. Evde yeni yıl kutlaması yapacaksanız ortamı yılbaşı kutlaması yapmaya hazır bir hale getirmek isteyebilirsiniz. Bu tür durumlarda küçük bir çam ağacı ve yılbaşı süslemeleri işinizi kolaylaştıracaktır. Dışarıdan yılbaşı süsü almak yerine bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz kağıttan kardan adam ve geyik yapımı okul öncesi çocuklar için sınıf süslemesi yapımında da rahatlıkla uygulanabilir.

Kağıttan Kardan Adam ve Geyik Yapımı

Evde kağıttan yılbaşı süsü yapımı konusunda birçok farklı kendin yap çalışması bulunmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu konu hakkında birçok örnek çalışma bulunmaktadır. Yeni yıl kutlaması için cam süslemesi yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kağıt ile cam süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu uygulamanın yapımı çok kolay olduğu için çocuklarınızla birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Kağıttan kardan adam ve geyik yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Beyaz ve kahverengi renklerde kağıt
 • Cetvel
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Kardan adamın şapkası ve geyiğin boynuzları için siyah renkte karton ya da eva
 • 2 çift küçük oynar göz

Kağıttan Kardan Adam Yapımı

 • Kağıttan kardan adam yapmak için ilk olarak beyaz kağıdın üzerine cetvel yardımı ile 1 parmak genişliğinde şeritler çizin.
 • Kağıda çizdiğiniz şeritleri makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Kağıt şeritlerden birini alın ve bunun iki ucunu birleştirerek ek yerini yapışkan ile tutturarak halka şekline getirin.
 • Sonrasında başka bir şeridi bu halkanın içinden geçirin ve iki ucunu yapışkan ile tutturun.
 • Bu şekilde istediğiniz uzunlukta iç içe geçmiş kağıt halkalar yapabilirsiniz.
 • Son olarak siyah eva ya da karton ile kardan adama şapka yapın. Bunu yapışkanla kardan adamın başına tutturduktan sonra oynar gözleri de yerlerine yapıştırarak kağıttan kardan adam yapımını tamamlayabilirsiniz.

Kağıttan Geyik Yapımı

Kağıttan geyik yapmak için de tıpkı kardan adam yapımında olduğu gibi kağıt halkaları iç içe geçirmek gerekiyor. Yalnız bu çalışmada beyaz yerine kahverengi kağıt kullanmak ve siyah eva ya da karton ile geyiğe boynuz yapmak gerekiyor.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde evde çok güzel yılbaşı süslemeleri yapabilirsiniz. Kağıttan kardan adam ve geyik şeklindeki süslemeler çocuk odasının dekorunda da kullanılabilir. İsterseniz uygulamanın yapımında kağıt yerine uygun renklerde fon kartonu da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Çalışmayı evde yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kağıttan kardan adam yapımı hakkında bazı görseller paylaşıyoruz.

Kağıttan Kardan Adam ve Geyik Yapımı-1
Kağıttan Kardan Adam ve Geyik Yapımı-1
Kağıttan Kardan Adam ve Geyik Yapımı-2
Kağıttan Kardan Adam ve Geyik Yapımı-2
Kağıttan Kardan Adam ve Geyik Yapımı-3
Kağıttan Kardan Adam ve Geyik Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial