Kağıttan Kalpli Süs Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan kalpli süs yapımı resimli anlatım ile siz de evde çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Yılbaşı ve doğum günü gibi evinizde özel kutlama yapacağınız günlerde dekoru güzelleştirmek için kağıt süs kullanmak isterseniz bunu kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kağıttan dekoratif süs yapımı için çoğunlukla kalp, çiçek ve yıldız gibi figürler tercih edilir. Biz de bugün sizlerle  evde kağıttan kalpli süs yapabileceğiniz çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşmak istiyoruz.

Kağıttan Kalpli Süs Yapımı Resimli Anlatım

Kağıttan kalpli süs yapmak için uygulanabilecek en kolay yöntem kağıdı ince uzun bir şerit halinde kesmek ve bu şeridi ikiye katladıktan sonra uçlarını içe doğru kıvırarak zımbalamaktır. Bu şekilde istediğiniz renk ve boyutta kağıt kalp yapmanız mümkün. Sizlerle paylaşacağımız el işi çalışmasında da bu yöntem kullanılmaktadır. İç içe geçirilmiş farklı rente kalplerle güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 farklı renkte A4 kağıdı
  • Cetvel
  • Makas
  • Zımba

Kağıttan Kalpli Süs Nasıl Yapılır?

Elinizde başka çalışmalardan kalan renkli kağıtlar varsa bunları kalpli süs yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Malzemeler hazır ise hemen dekoratif süs yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıtları 29-24 ve 19 cm uzunluğunda kesin. Bu kağıt şeritlerin kalınlığı 1,5 cm olmalı.
  • Diğer şeritlerden daha ince bir şerit daha kesin. Bu kağıt şerit kalpli süsün sapı olacak.
  • Tüm parçaları bu şekilde hazırladıktan sonra 3 kağıt şeridi ortadan ikiye katlayın. Kat yerlerine parmağınızla bastırarak iz çıkmasını sağlayın.
  • Sonraki aşamada katladığınız kağıt şeritleri küçükten büyüğe doğru iç içe geçirin.
  • Ortaya da sap olarak hazırladığınız parçayı ikiye katlayarak yerleştirin ve alttan zımbalayın.
  • Son olarak kağıtların açıkta kalan uçlarını aşağı doğru katlayın ve ek yerini zımbalayarak kalpli süsü tamamlayın.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde rengarenk kalpli süsler yapabilirsiniz. Bu süsleri saplarından istediğiniz yere alabilirsiniz. Evde yılbaşı kutlaması yapacağınız zaman çam ağacını süslemek için de kağıttan kalpler çok işinize yarayabilir. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kağıttan kalpli süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde bu tür kolay el işi çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, kağıttan kalpli uzun süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıttan Kalpli Süs Yapımı Resimli Anlatım-1
Kağıttan Kalpli Süs Yapımı Resimli Anlatım-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial