Kağıttan Kalpli Sarkaç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan kalpli sarkaç yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Kağıt süsler özel günlerde süsleme yapmanın yanı sıra salon, oturma odası ve çocuk odası için de dekoratif süs olarak kullanılmaktadır. Kalp, kelebek, çiçek, yıldız gibi farklı şekillerde yapılan kağıt süsler ince bir kurdele ya da ipe geçirilerek çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Siz de evinizi güzelleştirmek için dekoratif süs yapmak isterseniz, kağıttan kalpli sarkaç yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını bu yazımızda paylaşıyoruz.

Kağıttan Kalpli Sarkaç Yapımı

Evde kalpli sarkaç süs yapmak oldukça kolaydır. Renkli bir kağıda istediğiniz boyutta kalpler çizip bunları bir ipe yapıştırarak çok güzel bir sarkaç süs yapabilirsiniz. Bu şekilde düz bir kalbin basit kaçacağını düşünüyorsanız kağıt katlama tekniği kullanarak daha güzel kalpler yapabilirsiniz. İstediğiniz sayıda kalp yaptıktan sonra bunları uzun bir ipe geçirerek asabilir ya da ip şeritlere yapıştırdığınız kalpleri bir halkaya takarak sarkaç süs yapabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması arıyorsanız kalpli sarkaç süs yapmayı deneyebilirsiniz. 3 boyutlu kalplerle sarkaç süs tasarlamak isterseniz daha önceden paylaştığımız, el işi kağıdından sarkaç süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Kalpleri yapıştırmak için istediğiniz renkte ip

Bunların yanı sıra yapmak istediğiniz kalbin boyutuna uygun bir de kase gerekiyor.

Kağıttan Kalpli Sarkaç Nasıl Yapılır?

Evde başka çalışmalardan kalan renkli kağıtlar varsa bunları sarkaç süs yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Kalplerin hepsini aynı ya da farklı renklerde yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Malzemeler hazır ise uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

  • Sarkaç süs için önce kağıttan kalp yapmanız gerekiyor. Bunun için kaseyi renkli kağıdın üzerine koyun ve etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın.
  • Çizdiğiniz yuvarlağı makas ile kesin ve bunu yelpaze yapar gibi katlayın. Kağıdı katlarken ince şeritler halinde katlama yapmanız gerekmektedir.
  • Kağıdın tamamını katladıktan sonra bunun alt tarafına yapıştırıcı sürün ve kağıdı ortadan ikiye katlayın. Parmaklarınızla hafifçe bastırarak yapışkanın iyice tutmasını sağlayın.
  • Sürdüğünüz yapıştırıcı kuruduktan sonra şeritleri hafifçe açtırın. Bu şekilde istediğiniz sayıda kağıt kalp yaptıktan sonra sıra sarkaç süsü tamamlamaya geldi.
  • İpten istediğiniz uzunlukta bir parça kesin ve kalplerin ortasına yapıştırıcı sürerek bunları ipe tutturun. Kalpleri ipe yapıştırırken aralarında biraz boşluk bırakmalısınız.

Tüm bu aşamalardan sonra kalpli sarkaç süs yapımı tamamlanmış oluyor. Yaptığınız süsü istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz bir halka alıp buna şeritler halinde kağıt kalpler takıp tavana asarak harika bir sarkaç süs yapabilirsiniz. Böyle bir dekoratif süs çocuk odasına çok yakışacaktır. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, kalpli sarkaç yapımı videolu anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bu güzel video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz.

https://www.youtube.com/watch?v=6dqfRvOInCY

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial