Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sevdiklerimize hediye verirken onlara verdiğimiz değeri göstermek adına şık hediye paketleri tercih ederiz. Vereceğiniz hediyeyi daha özel hale getirmek için evde kendiniz hediye paketi yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda kağıttan kalpli kutu yapımı paylaşıyoruz. Evde kolay bir şekilde kalp şeklinde hediye kutusu yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı

Evde hediye kutusu yapmak için genelde karton ya da kağıt kullanılmaktadır. Kolay bir çalışma yapmak isterseniz malzeme olarak kağıt kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kağıt ile istediğiniz renk ve boyutta hediye paketi yapabilirsiniz. Sevginizi daha iyi ifade etmek için kalpli hediye kutusu yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken istediğiniz renkte düz veya desenli bir kağıt temin etmek ve size anlatacağımız yöntemi dikkatli bir şekilde uygulamak.

Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı
Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı

Gerekli Malzemeler

Kalpli kutu yapımı için kare şeklinde bir kağıt kullanmanız gerekli. Hazırlamak istediğiniz kutunun büyüklüğüne göre kağıdın büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada 15×15 cm kağıt kullanılmıştır. Kağıt olarak desenli, düz renkli ya da beyaz kağıt kullanabilirsiniz. İsterseniz kağıt üzerini kendiniz desen ve renkler ile süsleyebilirsiniz. Daha büyük bir hediye kutusu yapmak isterseniz kağıdın boyutunu ona göre ayarlayabilirsiniz.

Kağıttan Kalpli Kutu Nasıl Yapılır?

İstediğiniz renk ve boyutta kağıdı ayarladıktan sonra kalpli kutu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıdı ortadan ikiye katlayıp açın. Aynı işlemi diğer katlamadığınız kenarlar için de yapın.
  • Kağıdı üçgen olarak da iki kenardan katlayıp açın.
  • Üçgen olarak katlayıp açtıktan sonra sivri uçlardan birini kağıdın orta noktasına doğru katlayıp açın.
  • Aynı ucu bu sefer de en son katlama yerinden elde ettiğiniz katlama çizgisine doğru katlayıp açın.
  • Aynı işlemi diğer sivri köşe için de yapın.
  • Katlama yerlerini belirginleştirdikten sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kağıdı katlayın.
Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı Resimli Anlatım
  • Uzunlamasına gelen kağıdın iki üçgen ucunu içeri doğru katlayın. Bu şekilde normal bir karton kutu elde edeceksiniz.
  • Bunu kalpli kutu haline getirmek içinse kutunun bir köşesini parmağınız ile orta noktasına doğru ittirin.
  • Sonrasında tam kalp şekli verebilirsiniz.
  • Kalpli hediye kutusu için de yine aynı şekilde iki adet kalpli kutu hazırlayıp ters olarak birbiri içine geçirmeniz yeterli olacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra kalpli hediye kutusu yapımı tamamlanmış oluyor. İçine hediye koyarak sevdiklerinize verebilirsiniz. İsterseniz kutunun üzerine kağıt ile küçük bir fiyonk yaparak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kalpli kutu yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Daha büyük bir paket yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, kağıttan hediye paketi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial