Kağıttan Kalpli Kapı Süsü Yapımı

El İşi Kağıdından Kalpli Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan kalpli kapı süsü yapımı kolay bir el işi çalışması olduğu için ilginizi çekebilir. Kapı süsü ev dekorunda önemli bir yere sahiptir. Çocuk odalarının kapılarındaki süsler sevimli tasarımları ile dikkat çekmektedir. Bu tür dekor ürünleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Üzerinde kalpler bulunan bir kapı süsü ile çocuğunuzun odasında bir farklılık oluşturabilirsiniz. Kağıttan kalpli kapı süsü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıttan Kalpli Kapı Süsü Yapımı

Evde kolay kapı süsü yapımı için genelde karton, kağıt, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada da karton ve kağıt kullanılmaktadır. Kartondan yapacağınız halkanın üzerine istediğiniz renkte kağıt, keçe ya da eva ile figürler yaparak kolay bir şekilde kapı süsü tasarlayabilirsiniz. Bu tür uygulamalar için çiçek, kalp, yıldız ya da istediğiniz başka figürler kullanabilirsiniz. Evde başka çalışmalardan kalan kağıtlar varsa bunları kalpli kapı süsü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Dekorasyonda el yapımı süsler kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu kolay kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte kağıt
 • Kalem
 • Makas
 • Karton
 • Kurdele
 • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında el işi kağıdı ya da renkli A4 kağıt kullanabilirsiniz. Kapı süsünü aynı ya da farklı renklerde kağıtlarla yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Kağıttan Kalpli Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında kullanacağınız kalpleri çizmekte zorlanacağınızı düşünüyorsanız bir kartona istediğiniz büyüklükte kalp çizdikten sonra bunu makas ile keserek kalıp hazırlayabilirsiniz. Malzemeler hazır ise kalpli kapı süsü yapımına geçebilirsiniz.

 • İlk olarak kartona bir yuvarlak çizmekle işe başlayın. Küçük ve zarif bir kapı süsü yapmak için yuvarlağı çizerken yemek tabağı kullanabilirsiniz. Kartona yuvarlağı çizdikten sonra daha küçük bir tabak yardımı ile bunun içine bir tane daha yuvarlak çizin.
 • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek karton halkayı hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Kalem ile renkli kağıdın üzerine istediğiniz büyüklükte bir kalp çizin ve bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde karton halkanın üzerini kaplayacak sayıda kağıt kalp yapın.
 • Karton halkanın üst tarafına sivri bir nesne yardımı ile iki tane delik açın. Bu deliklerden kurdele geçirerek bunun uçlarını arkadan düğümleyin.
 • Kurdele ile kapı süsünün askısını yaptıktan sonra halkanın üzerine kalpleri istediğiniz gibi yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Güzel bir tasarım yapmak için kalpleri düz olarak yapıştırmak yerine birbirinin üstüne yapıştırabilirsiniz. Bu kalplerin üzerine aynı ya da farklı renklerde daha küçük kalpler yaparak bunları yapıştırabilirsiniz. İsterseniz kalplerin üzerine pul ya da küçük parlak taşlar yapıştırarak da süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, kağıttan kalpli kapı süsü hakkındaki örnek çalışma bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Evde kolay kapı süsü yapımı hakkında başka bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız sürpriz yumurta kabından kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

El İşi Kağıdından Kalpli Kapı Süsü Yapımı
El İşi Kağıdından Kalpli Kapı Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial