Kağıttan Kalp Yapımı Videolu Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan kalp yapımı videolu anlatım ile artık sizde kağıt kullanarak çok güzel kalpler yapabilirsiniz. Kalp figürü birçok dekor ürünü yapımında kullanıldığı için biz de bugün sizlerle bu güzel videolu anlatımı paylaşmak istiyoruz. Uygulamanın yapımı çok kolay olduğundan bunu evde çocuğunuzla birlikte de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde özel günlerde evinizi süslemek için uzun ya da yuvarlak kalpli süslemeler yapmanız mümkün. Yapacağınız kalpleri, yuvarlak bir şekil oluşturacak biçimde birleştirerek çocuk odasında kullanmak için harika bir dekor ürünü yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
  • Makas
  • Zımba

Uygulamayı yapmak için renkli el işi kağıdı kullanabileceğiniz gibi isterseniz gazete kağıdı ya da yırtıldığı için artık okuyamadığınız kitap sayfalarını da kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan el işi kağıtları varsa bunları da kalp yaparak değerlendirmeniz mümkün.

Kağıttan Nasıl Kalp Yapılır?

Kağıttan kalp yapmak için kullanacağınız kağıttan 1 parmak kalınlığında şerit kesin. Bunu ortadan ikiye katlayın ve yukarı tarafından içe doğru kıvırdıktan sonra açıkta kalan uçlarını zımba yardımı ile birleştirin. Bunu yaptığınızda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi güzel bir kalp figürü elde edebilirsiniz. Örnek uygulamada farklı el işi kağıtları ve gazete kağıdından yapılmış kalpleri görüyoruz. Bunlar tek başına bile oldukça güzel görünüyorlar. Sizlere bahsettiğimiz pratik uygulama sayesinde istediğiniz sayıda kalp figürü yapabilir ve bunları birbirine zımba ya da yapışkan ile ekleyerek çok güzel süsler tasarlayabilirsiniz. İsterseniz şeritleri daha uzun boyutta keserek büyük kalpler de yapabilirsiniz. İki tane büyük kalp yapıp bunları iç içe geçirerek farklı bir tasarım yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu çok kolay projeyi denedikten sonra gazete ve yırtılan kitapları atmak yerine kalp yapımı için kullanabilirsiniz. Evde beyaz kağıt varsa bunu istediğiniz renkte boyadıktan sonra keseceğiniz şeritlerle rengarenk kalpler yapabilirsiniz. Evinizde vereceğiniz doğum günü ya da yeni yıl partisi için süsleme yapacağınız zaman bu uygulama çok işinize yarayacaktır. Dakikalar içerisinde birçok kalp yapıp bunları birbirine ekleyerek evinizi zahmetsiz bir şekilde süsleyebilirsiniz. Dilerseniz aynı uygulamayı parlak kağıtlarla yaparak daha şık görünen kalpler de tasarlayabilirsiniz. Kalpli dekor süsü yapımı için kullanmak üzere siz de rengarenk kalpler yapmak isterseniz aşağıdaki videolu anlatımı izleyebilirsiniz. Bu güzel videoyu bizler için hazırlayan Pratik Tv’ye çok teşekkür ederiz.

Kağıttan Kalp Yapımı Videolu Anlatım
Kağıttan Kalp Yapımı Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=RN5PkHM5vWY

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial