Kağıttan Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt hem çocukların hem de yetişkinlerin kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Farklı renklerdeki kağıtlarla okul malzemeleri ve çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bu konuda sizlere ilham vermek için yazımızda kağıttan kalemlik yapımı hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Evde kendiniz ya da çocuğunuz için kağıt ile kalemlik yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıttan Kalemlik Yapımı

Evde kağıttan kalemlik yapmak için kağıt katlama tekniği uygulanmaktadır. Biz sizlerle bu konuda uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi paylaşıyoruz. Sizin tek yapmanız gereken ne renk kalemlik yapmak istediğinize karar vermek. Sonrasında kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan bir yerden kağıdı temin edebilirsiniz. Renkli A4 kağıdı size anlatacağımız şekilde katlayarak kısa sürede sevimli bir kalemlik yapabilirsiniz. İsterseniz kalemlik yapımında beyaz kağıt kullanabilir bunun üzerine renkli kalemler ile süsleme yapabilirsiniz.

Kağıttan Kalemlik
Kağıttan Kalemlik

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında yapacağınız kalemliği süslemek için sticker kullanabilirsiniz.

Kağıttan Kalemlik Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise kağıttan kalemlik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • A4 kağıdını enlemesine olarak önünüze alın. Önce ikiye daha sonra yeniden ikiye katlayın. Kağıdı kat yerlerinden tekrar açın.
  • Sağ köşeden ilk katlama yerine doğru küçük bir üçgen şeklinde katlayın.
  • Sol köşeden ise ikinci katlama yerine doğru bir üçgen şeklinde katlama yapın.
Kağıttan Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım
  • Alt kısımdan enlemesine 1cm kadar katlayın. Bu katlama yeri ve diğer yapışacak yerlere yapıştırıcı sürün.
  • Kağıdı ilk katlama yerlerinden sadece sağa ya da sadece sola doğru katlayarak yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra evde kolay kalemlik yapımı tamamlanmış oluyor. Üzerine renkli kalemlerle ya da sticker ile süsleme yapabilirsiniz. Kendi zevkinize uygun renkte yaptığınız kalemliğin içine kalemlerinizi koyarak bunu okul çantanıza yerleştirebilir ya da çalışma masanızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kağıttan kalemlik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile kalemlik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial