Kağıttan Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün kalem süsü kullanmayı sevenlerin denemek isteyeceği kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kalem süsüne ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda kağıttan kalem süsü yapımı paylaşıyoruz. Tek bir kağıt ile fazla uğraşmadan kalp şeklinde bir kalem süsü yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıttan Kalem Süsü Yapımı

Evde kalem süsü yapmak için keçe, eva, fon kartonu ve kağıt gibi malzemeler kullanılmaktadır. Evde yapılan kalem süsü modellerini incelediğinizde bunların yapımı size zor geliyorsa anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Kağıt ile kalpli kalem süsü yapmak için özel olarak malzeme almanıza gerek yok. Elinizde başka çalışmalardan artan kağıtlar varsa bunları kullanabilirsiniz. Renkli kağıdınız yoksa beyaz kağıt ile de uygulamayı yapabilirsiniz. İsterseniz beyaz kağıt üzerine renkli kalemlerle küçük desenlerde yapabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı çocuklarda rahatlıkla yapabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte kağıt
  • Kalem
  • Makas

Kağıttan Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede kalpli kalem süsü yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıdın üzerine istediğiniz boyutta bir kalp çizin. Bu kalp çok küçük ya da büyük olmamalı.
  • Sonrasında çizgilerin üzerinden makas ile keserek kalbi çıkarın.
Kağıttan Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Kağıt kalbi resimde gördüğünüz gibi ortadan ikiye katlayın ve makas ile iki tane kesik yapın.
  • Bu kesiklerin arasında biraz boşluk bırakmalısınız. Kesiklerin boyutu kalemin geçebileceği şekilde olmalıdır.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıttan kalpli kalem süsü yapımı tamamdır. Kalemi kesiklerden geçirerek süsü takabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel kalem süsleri yapabilirsiniz. İsterseniz kalp yerine yıldız, çiçek ya da başka şekillerde tercih edebilirsiniz. Aynı uygulamayı fon kartonu, keçe ve eva ile de yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler. Farklı malzemeler kullanarak kalem süsü yapmak isterseniz, evde kalem süsü nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial