Kağıttan Gül Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan gül yapımı resimli anlatım sayesinde evde kısa sürede çok güzel bir dekoratif çiçek yapabilirsiniz. Dekorasyonda yapay çiçek kullanımı oldukça yaygındır. Dışarıdan plastik yapay çiçek almak yerine evde kendiniz de dekoratif çiçekler yapabilirsiniz. Kağıt, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılarak çok güzel çiçekler yapılmaktadır. Bunların yanı sıra ip ile çiçek örebilir, plastik şişe kapağı veya ip kullanarak da rengarenk çiçekler yapabilirsiniz. Bu yazımızda paylaşacağımız kağıttan gül yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir.

Kağıttan Gül Yapımı Resimli Anlatım

Kağıttan gül yapımı kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Evde kağıt çiçek yapmak için uygulanan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bir kağıda spiral çizip bunu makas ile kesip, dıştan içe doğru sararak kolay bir şekilde çiçek yapılabilir. Bu yöntem ile farklı kağıt kalıpları kullanılarak değişik çiçekler yapmak mümkündür. Bu tarz uygulamalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız, kağıttan nasıl yapay çiçek yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Bunun yerine daha kolay bir çalışma yapmak isterseniz kağıttan gül yapımı için gerekli olan malzemeleri temin ettikten sonra resimli anlatımdan faydalanarak güzel bir gül yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Sarı renkli A4 kağıt
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • 1 tane plastik şişe kapağı

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada sarı renkli gül yapılmış. Siz isterseniz beyaz, kırmızı, pembe ya da başka renkte güller yapabilirsiniz. Renk seçimini size bırakıyoruz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz her renk A4 kağıt bulabilirsiniz.

Kağıttan Gül Nasıl Yapılır?

Renkli kağıt ve diğer malzemeler hazır ise kağıt gül yapımına başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak kağıttan 3 tane aynı boyutta kare parça kesin.
 • Kare şeklindeki kağıdı köşelerden katlayarak üçgen yapın. Sonra 2 kere daha katlayarak küçük bir üçgen oluşturun.
 • 3 kağıdı da bu şekilde yaptıktan sonra üçgen kağıtların ortasına plastik şişe kapağını koyarak tek kenarını çizin. Bu çizdiğiniz yeri makas ile kesin.
 • Bu kağıtların katlarını açtığınız zaman ortaya yonca şekli çıkacak. Bu kağıdı ortadan ikiye katlayın ve bunu açarak diğer tarafı da ikiye katlayın.
 • Bunu yaptığınızda yoncalarda 8 tane üçgen şeklinde parça olacak.
 • Şimdi sıra bu yoncalardan parçalar keserek çiçek yapraklarını hazırlamaya geldi. İlk yoncadan 1, ikinciden 2 ve 3. yoncadan da 3 parça kesin.
 • En büyük parçanın kenarına yapıştırıcı sürerek diğer kenarı bunun üzerine hafifçe bastırarak yapıştırın. Böylece kase şeklinde bir görüntü oluşacak.
 • Büyük parçaları bu şekilde yapıştırın. Son iki küçük parçayı ise döndürüp kıvırdıktan sonra uçlarını yapıştırabilirsiniz.
 • Hazırladığınız parçaları bu şekilde kullanabilir ya da yaprakları çöp şiş yardımı ile dışa doğru kıvırarak da kullanabilirsiniz.
 • Gül yapraklarını sıcak silikon ya da güçlü bir yapıştırıcı ile iç içe yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Kağıttan gül yapımı bu şekilde olup bunu olduğu gibi kullanabilir ya da çiçeğe sap da yapabilirsiniz. İsterseniz ilk olarak gazete kağıdı ile gül yaparak elinizi alıştırdıktan sonra renkli kağıtlarla çalışmaya geçebilirsiniz. Kağıt ile yapacağınız çiçekleri kapı ve duvar süsü yapımında da kullanabilirsiniz. Evde kağıt çiçek yapımı hakkında kolay bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz aşağıda paylaştığımız kağıttan gül yapımı resimli anlatıma göz atabilirsiniz.

Kağıttan Gül Yapımı Resimli Anlatım-1
Kağıttan Gül Yapımı Resimli Anlatım-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial