Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan dekoratif tüy yapımı evdeki artık kağıt parçalarını değerlendirebileceğiniz bir kendin yap uygulamasıdır. Her evde eski gazete, dergi ya da bunlara benzer artık kağıt bulunur. Bu kağıtların yaptığı yayıntıdan kurtulmak için farklı çalışmalar yapılabilir. Kağıttan çok güzel dekoratif çiçekler yapılabilir. Kağıt parçalarına kare ya da farklı şekillerde kesip bunları katlayarak da güzel dekoratif süsler yapılabilir. Bu tür çalışmalardan örnekleri dekorasyon kategorimizde bulabilirsiniz. Bugün size anlatacağımız kağıttan dekoratif tüy yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir.

Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı

Evde gazete kağıdından dekoratif süs yapmak için kolay bir el işi çalışması arıyorsanız dekoratif tüy yapımını deneyebilirsiniz. Kumaş ve çeşitli malzemeler kullanılarak yapılan dekoratif tüyler şık görünümü ile dikkat çekmektedir. İsterseniz siz de evde böyle güzel dekoratif bir süs yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Bu uygulamayı kağıt yerine desenli bant ile yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, desenli bant ile dekoratif tüy yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kağıt
  • Kalem
  • Tel
  • Yapıştırıcı
  • Makas

Tel bulamazsanız uygun boyutta ahşap ya da plastik bir çubuk da kullanabilirsiniz. Dekoratif tüy yapmak için her türlü artık kağıt kullanılabilir.

Kağıttan Dekoratif Tüy Nasıl Yapılır?

Dekoratif tüy yapmak için yaprak şekli çizmeniz gerekiyor. Çizim yeteneğiniz yoksa istediğiniz boyutta bir yaprak kalıbı da kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kağıttan 3 parmak genişliğinde 2 tane şerit kesin. Tüyü hangi boyda yapmak isterseniz kağıdı o boyutta kesmeniz gerekiyor. ( Bu kağıtların boyutu kullanacağınız telden biraz kısa olmalı. )
  • Tele kağıt sarın ve kağıtlara yapışkan sürerek bunu ikisinin ortasına koyun. Elinizle bastırarak kağıtların birbirine yapışmasını sağlayın.
  • Sonraki aşamada kağıdın üzerine kalem ile yaprak şekli çizin.
  • Makas ile kenarlardan keserek dekoratif tüy yapımını tamamlayın.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kağıttan istediğiniz boyutta dekoratif tüy yapabilirsiniz. Düz ya a desenli el işi kağıtları kullanarak aynı uygulamayı yaparsanız ortaya çok şık bir tasarım çıkacaktır. Bu çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda dekoratif tüy yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı-1
Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı-1
Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı-2
Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı-2
Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı-3
Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial