Kağıttan Dekoratif Top Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan dekoratif top süs yapımı sayesinde siz de özel günlerde evinizi daha şık ve güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kağıt süsler yeni yıl ve doğum günü kutlamalarında ev süslemek için sıklıkla kullanılmaktadır. Rengarenk kağıt süslemeler sadece özel günlerde değil çocuk odası dekorunda da kullanılabilir. Dışarıdan bu tarz süsler almak yerine evde kendi zevkinize göre kağıttan çok güzel süsler yapabilirsiniz. Daha önceden bu konuda birçok güzel el işi projesini sizlerle paylaştık. Bugün de kağıttan top süs yapımını paylaşıyoruz. İstediğiniz renkte el işi kağıtları ile yapacağınız top süsler evinizin dekoruna farklı bir güzellik katabilir. Siz de evde top süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Farklı renklerde el işi kağıdı
  • Makas
  • Zımba

Kağıttan Nasıl Top Süs Yapılır?

Kağıttan top süs yapmak için aynı renkte ya da değişik renklerde el işi kağıdı kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyor ve uygulamanın yapımını anlatmaya geçiyoruz.

  • El işi kağıdından 5 tane şerit kesin. Bu şeritlerin 1 parmak kalınlığında olması yeterlidir.
  • Daha sonra bunları masanın üzerine yuvarlak oluşturacak şekilde güzelce sıralayın.
  • Şimdi sıra bu şeritleri birleştirerek top yapmaya geldi.
  • Önce yuvarlak şekli bozmadan 5 şeridi birleştirin ve hepsini zımba ile tutturun.
  • Son olarak şeritlerin ucunu yukarıda birleştirerek buradan da zımba ile tutturun.
  • Tüm bunları yaptığınızda elinizde kağıttan bir top olacak. Bunun yukarısına ince bir ip bağlayarak istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde istediğiniz renkte birçok kağıttan top yapabilirsiniz. İsterseniz parlak kağıtlardan dekoratif top süs yaparak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Uzun şeritler kullanarak istediğiniz büyüklükte top süs yapmanız mümkün. Küçük çocuğunuz varsa bu uygulamayı onunla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Elinizde güzel desenleri olan paketleme kağıtları varsa çalışmayı yaparken onları da kullanabilirsiniz. Bu güzel topları her türlü kağıt ile yapabilirsiniz. Evde bu çok kolay el işi projesini denemek isteyenler için aşağıda kağıttan top süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamayı deneyecek olanlara kolay gelsin.

Kağıttan Dekoratif Top Süs Yapımı
Kağıttan Dekoratif Top Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial