Kağıttan Çiçek Çerçeve Yapımı

Çiçek Çerçeve Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çocukların severek yapacağı bir etkinlik paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa size anlatacağımız çalışmayı evde birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kağıt ile yapacağınız çiçek çerçeveyi farklı renklerde zeminlerin üzerine koyarak değişik renklerde görünmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz bu etkinliği yaparken çok eğlenecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kağıttan çiçek çerçeve yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıttan Çiçek Çerçeve Yapımı

Evde çocuğunuzla birlikte eğlenceli bir boyama etkinliği yapmak isterseniz bir kağıda çiçek, kalp ya da yıldız gibi resimler çizerek bunların içini oyup sonra bunu renkli bir zemine tutmanız yeterlidir. Bu şekilde içi boş olan çiçek tuttuğunuz zeminin rengini alacaktır. Bu renk değiştiren çiçeği çocuğunuz çok sevecektir. Hazırladığınız bu çiçek çerçeveyi herhangi bir manzara resminin üzerine tuttuğunuzda çiçeğin içinde bu manzaranın resmi çıkacaktır. Tabletten farklı manzara ve çiçek resimleri açarak çiçeği bunların üzerine tutup harika bir görsel şölen oluşturabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada bir kağıt farklı renklerde boyanarak çiçek bu zemin üzerine koyularak farklı renkte çiçek görünümleri elde edilmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz kağıt
  • Kalem
  • Makas
  • Boyamak için renkli kalemler

İsterseniz uygulamanın yapımında kuru boya yerine pastel boyada kullanabilirsiniz.

Çiçek Çerçeve Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise çiçek çerçeve yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak beyaz bir kağıda istediğiniz boyutta çiçek çizmekle işe başlayabilirsiniz.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek çiçeğin ortasını resimde gördüğünüz şekilde oyun.
Çiçek Çerçeve Yapımı Resimli Anlatım
Çiçek Çerçeve Yapımı Resimli Anlatım
  • Bir kağıdın üzerini çiçeğe uygun boyutta olacak şekilde farklı renklerde boyayın.
  • Boyama yapmak için kuru boya ya da pastel boya kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra çiçek çerçeve hazırdır. Boyadığınız kağıdı düz bir zemine koyarak çiçek boyama etkinliğini yapmaya başlayabilirsiniz. Kağıdı renklerin üzerinde gezdirdikçe çiçek renk değiştirecektir. Kağıdı iki rengin ortasına yerleştirerek çiçeğin iki renkli olmasını sağlayabilirsiniz. Bu çerçeveyi farklı zeminler üzerine koyarak çiçeğin içine değişik manzaralar yerleştirebilirsiniz. Aynı uygulamayı çiçek yerine yıldız, kalp ya da başka şekillerde de yapabilirsiniz. Evde kolay okul öncesi etkinlikler denemekten hoşlanıyorsanız, balık tutma oyunu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial