Kağıt Tabaktan Kase Yapımı

Kağıt Tabaktan Kase Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt tabaktan kase yapımı son dönemlerde birçok kişinin keyif alarak yaptığı kolay bir el işi projesidir. Plastik ya da karton nesnelerin etrafına ip dolayarak rengarenk bir hasır görünümü verilen dekoratif kaseler görenlerin dikkatini çekmektedir. Eğer siz de böyle rengarenk kaseleri gördüğünüzde nasıl bir teknikle örüldüklerini merak ediyorsanız bu yazımızda konunun tüm detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu proje sayesinde elinizdeki artık yün ipleri de değerlendirme şansınız olacaktır. Kağıt tabaktan kase yapma fikri ilginizi çekti ise aşağıda bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını resimli anlatım ile birlikte paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Kağıt tabak
  • Makas
  • Farklı renkte yün ipler

Kağıt Tabaktan Nasıl Kase Yapılır?

Kağıt tabaktan kase yapmak oldukça kolay bir uygulamadır. Bu projede kağıt tabak kaseye şekil vermek ve onun dik durması için kullanılmaktadır.

  • Makas yardımı ile kağıt tabağın kenarlarını kesmekle işe başlayın. Bunu yaparken tabağın alt taban kısmını kesmemeye dikkat edin. Kağıt tabağın kenarındaki tırtıklı bölümden alttaki düz yere kadar makası sokup tek seferde kolay bir şekilde kesebilirsiniz.
  • Kağıt tabağın kenarından ilk kesiği yaptıktan sonra 2 parmak kadar boşluk bırakarak tekrar bir kesik yapın.
  • Aynı işlemi tabağın kenarı boyunca uygulayın.
  • Bu aşamadan sonra kaseyi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Tabağın kenarlarını dik duracak şekilde kaldırın ve İplerden bir tanesini ucundan biraz pay bırakarak ilk kesiğin içinden geçirin. Sonrasında ipi bir iç bir dış olarak kasenin etrafına dolamaya başlayın.
  • Birkaç sıra bu şekilde yaptıktan sonra diğer ipe geçin. Bu şekilde aralarda renk geçişleri yaparak kağıt tabağın kenarını hiç boşluk kalmayacak şekilde ip ile kaplayın.
  • En son ip parçasını iç tarafa getirerek kesin ve düğüm atarak sabitleyin.

Bu şekilde uyulama sonrasında ip ile örülmüş rengarenk bir kaseye sahip olabilirsiniz. Bu kaseyi ister takılarınızı koymak için ister farklı dekor ürünlerini yerleştirmek için kullanabilirsiniz.

Bu keyifli el işi çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kağıt tabaktan kase yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamanın tüm detaylarını resimden inceleyerek siz de kolay bir şekilde dekoratif kase yapabilirsiniz. Uygulamayı yaparken ipi sıkı bir şekilde sarmaya dikkat ederseniz ortaya çok güzel bir tasarım çıkarabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Kase Yapımı
Kağıt Tabaktan Kase Yapımı

Bir cevap yazın