Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt tabaktan baykuş yapımı okul öncesi etkinliklerde sıkça yer alan kolay bir el işi çalışmasıdır. Kağıt tabak kullanılarak birçok hayvan figürü yapılmaktadır. Daha önceden sizlerle bu tür çalışmalardan örnekler paylaşmıştık. Bugün de kağıt tabak ile baykuş yapımından bahsetmek istiyoruz. Her zamankinden farklı olarak bugün değişik malzemeler kullanarak yapabileceğiniz ilham verecek çalışmaları sizlerle paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte kağıt tabaktan baykuş yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı

Kağıt tabaktan baykuş yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Bu uygulamada ana malzeme kağıt tabaktır. Bunun dışında boya, fon kartonu ya da eva gibi malzemeler de kullanılmaktadır. Elinizde başka çalışmalardan artan kağıt, karton, eva ya da keçe varsa bunları kağıt tabaktan baykuş yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan örnek çalışmaları paylaşmaya başlayalım.

3 tane kağıt tabak ve istediğiniz renkte guaj boya kullanarak aşağıdaki gibi sevimli baykuşlar yapabilirsiniz. Bunun için kağıt tabaklardan birisini makas ile ortadan ikiye kesin. Diğer tabağın üst tarafından bir parça keserek kenarlarının sivri olarak şekil almasını sağlayın. Üçüncü parçayı olduğu gibi bırakın. Sonrasında bu parçaları istediğiniz renge boyayın ve yapışkan ile parçaları yerlerine yapıştırarak baykuş yapımını tamamlayın. Baykuşun gözlerini yapmak için el işi kağıdı ya da eva kullanabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı
Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı

Evde kağıt tabaktan baykuş yapmak için sadece 1 tane tabak, bir parça beyaz kağıt ve boyalar işinizi görebilir. Beyaz kağıt ile 2 tane kanat yapın. Kağıt tabağı ve kanatları istediğiniz renklerde boyadıktan sonra kanatları tabağın yan taraflarına yapıştırarak tutturun. 2 büyük göz ve bir de gaga yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı-1
Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı-1

Bir kağıt tabak, 2 tane kağıt kek kalıbı ve kağıt parçaları kullanarak aşağıda gördüğünüz gibi bir baykuş yapmanız mümkün. Bu uygulamayı yapmak için kırtasiyeden malzeme almanıza gerek yok. Mutfağınızdaki kağıt tabak ve kağıt kek kalıpları bir de artık kağıt parçaları ile baykuşu yapabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı-2
Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı-2

2 tane kağıt tabağı kahverengi boyadıktan sonra 1 tanesini makas ile ortadan ikiye kesin. Diğer tabağın üst tarafına makas ile kenarları sivri gelecek oyuntular yapın. Kağıt ya da eva ile baykuşun gözlerini de yaptıktan sonra parçaları yerlerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı-3
Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı-3

1 tane renkli kağıt tabak ve farklı renklerdeki evalarla aşağıdaki gibi bir baykuş yapmanız mümkün. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa baykuş yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı-4
Kağıt Tabaktan Baykuş Yapımı-4

Bu yazımıza okul öncesi çocuklar için kolay baykuş yapımı hakkındaki bazı örnek çalışmaları sizlerle paylaştık. Bu uygulamalardan istediğinizi siz de evde çocuğunuzla birlikte rahatlıkla yapabilirsiniz. Farklı bir malzeme kullanarak baykuş yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan baykuş yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial