Kağıt Tabaktan Balık Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Kağıt tabaktan balık yapımı resimli anlatım sayesinde çocuklar hiç zorlanmadan sevimli bir balık yapabilirler. Okul öncesi çocukların yaptığı bir çok el işi çalışmasında kağıt tabak ve kağıt bardak gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler hem ucuz hem de kolay bir şekilde boyanıp, kesilebildiği için okul öncesi çalışmalar için oldukça idealdir. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada da kağıt tabak kullanılmaktadır. Kağıt tabak balık şeklinde kesilip şekillendirildikten sonra üzerine pul şeklinde süslemeler yapılmaktadır. Kağıt tabaktan balık yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Balık Yapımı

Kartonda balık yapmak isteyenler için en pratik uygulama kağıt tabaktan balık yapmaktır. Karton alıp bunu yuvarlak kesmekle uğraşmak yerine kağıt tabak kullanarak uygulama daha kısa sürede tamamlanabilir. Kağıt tabak kullanılarak balık dışında kedi, köpek, tavşan, kaplumbağa, kurbağa gibi birçok hayvan figürü yapılabilir. Okul öncesi kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan el işi kağıtları varda bunları da kağıt tabaktan balık yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt tabak
  • Kalem
  • Makas
  • Farklı renklerde el işi kağıdı
  • Yapıştırıcı
  • Oyuncak göz

Kağıt Tabaktan Balık Nasıl Yapılır?

Kağıt tabaktan balık yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak kağıt tabağın bir kenarına kalem ile üçgen şeklinde bir parça çizin. Daha sonra bu parçayı makas ile keserek çıkarın.
  • Kağıt tabağın arka tarafını çevirin ve üçgen şeklinde kestiğiniz parçayı kuyruk olarak yapışkan ile tutturun.
  • Sonraki aşamada el işi kağıtlarına kalem ile yuvarlaklar çizin ve bunları da makas ile kestikten sonra kağıt tabağın iç tarafına tek tek yapıştırın.
  • En son oyuncak gözü de yerine yapıştırarak kağıt tabaktan balık yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde çocuklar kısa sürede sevimli bir balık yapabilirler. Evde bu keyifli çalışmayı çocuğunuzla birlikte yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız kağıt tabaktan balık yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Çocuğunuz bu tarz çalışmalara ilgi duyuyorsa daha önceden paylaştığımız karton tabaktan hello kitty yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Balık Yapımı Resimli Anlatım-1
Kağıt Tabaktan Balık Yapımı Resimli Anlatım-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial