Kağıt Peçeteden Çiçek Yapımı

Kağıt Peçeteden Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt peçeteden çiçek yapımı evde en kolay yapılabilecek kendin yap uygulamalarından birisidir. Doğum günü ve yeni yıl gibi özel günlerde ailemizle ve sevdiklerimizle evde kutlama yapacağımız zaman ortamı güzelleştirmek için süslemeler yaparız. Bu süslemeler arasında balon ve çiçekli süslemeler sıkça kullanılır. Bugün sizlerle kağıt peçeteden çiçek yapımını paylaşıyoruz. Sizlere anlatacağımız kolay projeyi uygulayarak siz de istediğiniz sayıda ve renkte kağıt çiçekler yapabilirsiniz. Bu fikir hoşunuza gitti ise kağıt peçeteden çiçek yapmak için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt peçete
  • Makas
  • Alüminyum tel ya da ince bir ip
  • Kurşun kalem

İsterseniz bu projeyi yapmak için kağıt peçete yerine, süsleme yapmak için kullanılan çabuk yırtılmayan ve esnek olan bir kağıt türü olan krapon kağıdı da kullanmanız mümkün. Bu kağıdı kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kağıt Peçete ile Nasıl Çiçek Yapılır?

Kağıt peçeteye çiçek şekli verebilmek için ilk önce makas ile kenarlarını dikkatli bir şekilde kesin. Bu ön hazırlık aşamasının ardından kağıt peçeteden çiçek nasıl yapılır? sorusunun cevabı olacak açıklamamıza geçebiliriz.

  • Birinci adımda kağıt peçeteyi yelpaze yapar gibi katlayın. ( Peçetenin başlangıç noktasından sonuna kadar 1 parmak genişliğinde olacak şekilde bir alttan, bir üstten güzelce katlayın. )
  • Peçetenin tamamını katladıktan sonra elinizde katlanmış şekilde uzun bir parça olacak. Bunu ortadan ikiye katlayın ve tam bu noktan tel ya da ip ile bağlayın.
  • Daha sonra iki kenara da kurşun kalem ile yarım ay olacak şekilde yuvarlayarak çizgi çekin.
  • Makas ile çizdiğiniz yerlerden dikkatli bir şekilde kesin. Bunu yapmamızın amacı kenarların düz ve sivri görünümünü yuvarlak hale getirmek.
  • Son olarak katlanmış peçeteyi uçlardan yavaşça yukarı doğru kaldırarak tüm katlarını tek tek açtırın.
  • Tüm katları açtıktan sonra elinizde kabarık ve güzel bir çiçek olacak.

Bu şekilde istediğiniz sayıda ve boyutta rengarenk çiçekler yaparak evinizin dekorunu güzelleştirebilirsiniz. Çiçek yapımında desenleri bulunmayan düz renkli kağıt peçetelerden kullanmalısınız. Bu çiçekleri asacaksanız alt taraflarından ip ya da kurdele ile bağladıktan sonra istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Kağıt peçeteden yapacağınız çiçekleri sadece evinizi süslemek için değil vereceğiniz özel yemek davetlerinde masanızı daha şık hale getirmek için de kullanmanız mümkün. Siz de rengarenk kağıt çiçekler ile evinizi süslemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız kağıt peçeteden çiçek yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

Kağıt Peçeteden Çiçek Yapımı
Kağıt Peçeteden Çiçek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial