Kağıt Kıskacı ile Fotoğraf Tutucu Yapımı

Kağıt Kıskacı ile Fotoğraf Tutucu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sevdiklerinizle olan fotoğraflarınızı koyabileceğiniz bir resim çerçevesi yoksa, fotoğraf tutucu bu konuda işinize yarayabilir. Dışarıdan fotoğraf tutucu almak yerine bunu evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Size bu konuda fikir vermek için yazımızda kağıt kıskacı ile fotoğraf tutucu yapımı paylaşıyoruz. Evde kağıt kıskacı varsa yazımızda anlatacağımız yöntemi uygulayarak dekoratif fotoğraf tutucu yapmayı deneyebilirsiniz.

Kağıt Kıskacı ile Fotoğraf Tutucu Yapımı

Evde fotoğraf tutucu yapmak oldukça kolaydır. Bunu için tek yapmanız gereken kağıt kıskacının iki metal ucunu yukarı doğru kaldırmak. Bu şekilde kıskacın arasına fotoğrafı koyabilirsiniz. Yapacağınız tasarımın şık görünmesi için kağıt kıskacını süslemek isteyebilirsiniz. Metali süslemek için üzerini boyayabilir veya kaplama yapabilirsiniz. Boyamak için akrilik ya da sprey boyanın yanı sıra oje de kullanabilirsiniz. Kaplama yapmak için kağıt, keçe, desenli bant veya eva gibi malzemeler kullanılabilir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kağıt kıskacına kaplama yapmak için arkası yapışkanlı eva kullanılmıştır. Elinizde başka çalışmalardan artan eva varsa bunu uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kağıt kıskacı
  • Arkası yapışkanlı eva
  • Makas

Kağıt Kıskacı ile Fotoğraf Tutucu Nasıl Tutulur?

Kağıt kıskacı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir fotoğraf tutucu yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıt kıskacının alt kısmını kaplamakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için evadan uygun kalınlıkta bir şerit kesin ve bunu kıskacın alt kısmına yapıştırın.
  • Kenarlardaki fazlalıkları makas ile kesin.
Fotoğraf Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
Fotoğraf Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra evadan bir şerit daha kesin ve bununla üst kısımdaki metal kısmı kaplayın.
  • Fazlalıkları makas ile keserek düzeltebilirsiniz.
  • Aynı şekilde arka tarafa da kaplama yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra fotoğraf tutucu yapımı tamamdır. Üst kısma istediğiniz fotoğrafı koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz evadan kalp, yıldız veya çiçek yaparak bunu üst tarafa yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Bu kıskaçlı fotoğraf tutucunun arasına kağıt yerleştirerek not tutucu olarak da kullanabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak fotoğraf ve not tutucu yapabilirsiniz. Bu yöntem ile not tutucu yapılan bir çalışma incelemek isterseniz, kağıt kıskacı ile not tutucu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial