Kağıt Katlama Kurbağa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt katlama kurbağa yapımı kolay bir el işi çalışması olduğu için çocuklar zorlanmadan yapabilirler. Çocuklar kedi, köpek, tavşan, balık, kurbağa gibi canlıları sevdikleri için okul öncesi etkinliklerde hayvan figürleri sıkça kullanılmaktadır. Boyama ve kağıt katlama gibi uygulamalarla çocuklar kolay bir şekilde hayvan figürü yapabilmektedir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da kağıt katlama ile sevimli bir kurbağa yapılıyor. Evde böyle bir çalışma yapmak çocukların çok hoşuna gidebilir. Kağıt katlama kurbağa yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt Katlama Kurbağa Yapımı

Yeşil renkleri ve sevimli görünümleri ile kurbağalar çocukların sevdiği canlılar arasındadır. Okul öncesi çocuklar için kağıttan kurbağa yapımı katlama tekniği kullanılarak kolay bir hale gelebilir. Daire şeklinde çizildikten sonra makas ile kesilen kağıtlar katlandıktan sonra parçalar yerlerine yapıştırılarak kurbağa yapılabilir. Çocuğunuz küçükse daireleri çizip bunları makas ile kestikten sonra katlama ve yapıştırma aşamasını ona bırakabilirsiniz. Okul öncesi çocukları kurbağa yapabileceği farklı bir çalışma incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, simli eva kağıdından kurbağa yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Yeşil ve kırmızı renkte el işi kağıdı
 • Kurşun kalem
 • Daire çizmek için pergel ya da uygun büyüklükte yuvarlak nesne
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Gözleri yapmak için siyah ve beyaz renkte el işi kağıdı ya da oyuncak göz

Kağıttan Kurbağa Nasıl Yapılır?

Kağıttan kurbağa yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • Yeşil ve kırmızı el işi kağıtlarına kurbağayı yapmak istediğiniz boyutta birer tane daire çizin ve bunları makas ile kesin.
 • Kırmızı ve yeşil daire şeklindeki kağıtları birbirine yapıştırın ve ortadan ikiye katlayın. Kat yerine parmağınızla bastırarak buraya iz çıkarın. Katlama yaparken kırmızı kısım içte kalmalı.
 • Bu şekilde kurbağayı yaptıktan sonra sıra gözleri ve dili yapmaya geldi.
 • Kırmızı el işi kağıdından 1 parmak kalınlığında uzu bir şerit kesin ve bunu kurşun kaleme dolayın. Daha sonra açın ve bu kıvrık kağıt parçasını iç alt taraftaki kırmızı yere yapıştırarak tutturun.
 • Beyaz ve siyah el işi kağıdı ile gözleri yapıp bunları da yerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Kurbağanın gözlerini yapmak için beyaz bir kağıt ve siyah keçeli kalem de kullanabilirsiniz. Beyaz kağıttan yapacağınız dairelerin içine siyah keçeli kalem ile küçük yuvarlaklar yapıp içlerini doldurarak göz yapabilirsiniz. Bu kolay el işi çalışmasını denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda, kağıt katlama kurbağa yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Kağıt Katlama Kurbağa Yapımı-1
Kağıt Katlama Kurbağa Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial