Kağıt Katlama Kelebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt katlama kelebek yapımı okul öncesi el işi çalışmalarında sıkça karşımıza çıkmaktadır. Renkli kağıtlarla yapılan kelebekler güzel görünümleri ile dekoratif süs yapımı için son derece uygun malzemelerdir. Farklı renk ve boyutlarda yapılan kağıt kelebeklerle çok güzel pano ya da buna benzer dekor ürünleri yapılabilir. Çocuk odası süslemesinde kağıt kelebek kullanmak isterseniz siz de bu kolay el işi çalışmasını yapabilirsiniz. Kağıt katlama kelebek yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt Katlama Kelebek Yapımı

Evde kağıt kelebek yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Kullanacağınız kağıdın türüne ve yapacağınız kelebek tasarımına göre bu uygulamalar değişebilir. Hiç zorlanmadan basit bir kelebek yapmak isterseniz kağıt katlama tekniği uygulayabilirsiniz. Bu uygulamanın yapımı çok kolay olduğu için çocuklarda rahatlıkla yapabilirler. İşin en güzel tarafı her türlü düz ya da desenli kağıdı kullanarak bu çalışmayı yapabilmeniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
  • Makas
  • İnce bir ip

Malzeme listesinde el işi kağıdı dedik fakat kelebek yapmak için her türlü kağıdı kullanmanız mümkün.

Kağıttan Kelebek Nasıl Yapılır?

Evde gazete kağıdı ya da buna benzer artık kağıt parçası varsa ilk olarak bununla kağıt katlama kelebek yapmayı deneyebilirsiniz. Malzemeler hazırsa aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kağıttan dikdörtgen şeklinde bir parça kesmekle işe başlayın.
  • Daha sonra bu kağıdı ince bir şekilde içe ve dışa doğru yelpaze yapar gibi katlayın.
  • Kağıdın tamamını bu şekilde katladıktan sonra kelebek şeklinin ortaya çıkması için bunun ortasına baş ve işaret parmaklarınızla bastırarak büzdürün.
  • Büzdürdüğünüz yere ince bir ip bağlayın ya da bant ile birkaç kat sarın. Tüm bu aşamalardan sonra kağıt kelebek yapımı tamamdır.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde kısa sürede istediğiniz renk ve boyutta kağıt kelebek yapabilirsiniz. Özel günlerde evi süsleyeceğiniz zaman bu şekilde kağıt kelebekler yaparak dekorda farklılık oluşturabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, kağıt katlama kelebek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Biraz daha gösterişli bir kelebek yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız gazete kağıdından dekoratif kelebek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıt Katlama Kelebek Yapımı
Kağıt Katlama Kelebek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial