Kağıt ile Telefon Kılıfı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kağıt ile telefon kılıfı süsleme başlığı altında şeffaf telefon kılıfını daha şık hale getirebileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kullandığınız şeffaf kılıfın sade görünümünden sıkıldıysanız bunu evde kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Bu konuda değişik malzemelerle uygulayabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Kılıfın üzerine oje, boya ya da renkli kalemler ile desenler yapabilir, sticker yapıştırabilir ya da desenli bant ile süsleyebilirsiniz. Bu tür malzemeler kullanmak istemiyorsanız kılıfa kağıt ile süsleme yapabilirsiniz. Bu öneri dikkatinizi çektiyse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıt ile Telefon Kılıfı Süsleme

Evde şeffaf telefon kılıfı süslemesi yapmak için uygulayabileceğiniz en hesaplı ve kolay yöntem kağıt kullanmaktır. Kağıdı kılıfa uygun şekilde kesip bunu bir fon kartonuna yapıştırarak şık bir süsleme yapabilirsiniz. Bunun için istediğiniz renkte düz veya desenli kağıt kullanabilirsiniz. İsterseniz beyaz bir kağıdın üzerine istediğiniz desenleri çizerek ya da yazı yazarak kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde eski telefon kılıfını kısa sürede şık bir hale getirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Düz renkli ya da desenli bir kağıt
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Kağıdın altına yapıştırmak için istediğiniz renkte fon kartonu

Kağıt ile Telefon Kılıfı Nasıl Süslenir?

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada şeffaf kılıfı süslemek için üzerinde manzara resmi bulunan bir takvim yaprağı kullanılmış. Sizin de elinizde böyle desenli kağıt varsa onu kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede telefon kılıfını yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 • Kılıf süslemesi yapacağınız kağıdı düz bir zemine alın. Telefon kılıfını bu kağıdın üzerine yerleştirin.
 • Kalem ile kılıfın etrafını çizin. Bunu yaparken kamera ve diğer boşlukları da çizgi ile belirlemeniz gerekiyor.
 • Çizimi yaptıktan sonra makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Zemin olarak kullanacağınız fon kartonuna da aynı işlemi uygulayın.
Kağıt ile Telefon Kılıfı Süsleme Resimli Anlatım
Kağıt ile Telefon Kılıfı Süsleme Resimli Anlatım
 • Bu şekilde karton ve kağıdı hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Kartonun üzerine kağıdı düzgün bir şekilde yapıştırın.
 • Yapışkan kuruduktan sonra hazırlamış olduğunuz bu parçayı şeffaf telefon kabının içine yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz uygulamanın yapımında keçe ya da eva gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şeffaf telefon kılıfı süsleme videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eski telefon kapağını şık bir görünüme kavuşturmak isterseniz, eva ile telefon kapağı yenileme yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial