Kağıt Havlu Rulosundan Dekoratif Süs Yapımı

Kağıt Havlu Rulosundan Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt havlu rulosundan dekoratif süs yapımı biten kağıt havlu ve tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirebileceğiniz pratik bir uygulama olarak dikkatinizi çekebilir. Tuvalet kağıdı rulosundan yapılan çok güzel dekor ürünlerini daha önceden sizlerle paylaştık. Bugünkü uygulamada ise kağıt havlu ve tuvalet kağıdı ruloları birlikte kullanılıyor. Bu şekilde farklı boyuttaki halkalar bir araya getirilerek güzel bir dekor ürünü yapılıyor. Bu pratik uygulamayı deneyerek siz de çok güzel bir kapı süsü ya da duvar süsü yapabilirsiniz. Kağıt havlu rulosundan dekoratif süs yapmak isterseniz gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Kağıt havlu rulosu
 • Tuvalet kağıdı rulosu
 • Yapıştırıcı
 • Mandal
 • Top süs
 • Yaptığınız dekoratif süsü asmak için ince bir ip ya da kurdele

Kağıt Havlu Rulosundan Nasıl Dekoratif Süs Yapılır?

Kartondan dekoratif süs yapmak çok kolay bir uygulamadır. Aynı uygulama rulo şeklindeki plastik nesneler kullanılarak da yapılmaktadır. Kartondan yapmak daha kolay olduğu için biz kağıt havlu ve tuvalet kağıdı rulosu ile yapabileceğiniz uygulamayı anlatmak istiyoruz.

 • İlk olarak makas yardımı ile rulolardan 3 parmak genişliğinde parçalar kesin. Bunu yaparken ruloları bükmeden kesmelisiniz çünkü dekoratif ürün yapımında halka şeklinde parçalar kullanılıyor.
 • Tüm ruloları kestikten sonra bunları yan taraflarına yapışkan sürerek birbirine tutturun. Yapışkanın daha iyi tutması için ek yerlerine mandal takın.
 • Yapıştırma işlemine başlamadan önce ruloları masanın üzerine sıralayarak nasıl bir tasarım yapacağınızı planlamalı daha sonra buna göre uygun parçaları yan yana getirmelisiniz.
 • Dekoratif süsü yaptıktan sonra bu ruloların içine top süsleri de sabitleyerek uygulamanın yapımını tamamlayabilirsiniz.
 • Yaptığınız dekor ürününü bir çiviye geçirebilir, ip ya da kurdele ile istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz.

Eğer daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz ruloları birbirine yapıştırdıktan sonra istediğiniz renkte sprey boya ile renklendirebilirsiniz. Boya kuruduktan sonra süsü bu hali ile kullanabilir ya da top süsleri takabilirsiniz. Ruloları siyah ya da metalik renge boyadığınız zaman ortaya harika bir tasarım çıkacaktır. İsterseniz ruloların içine top süs yerine başka aksesuarlar da takmanız mümkün bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde şık bir dekor ürünü yapabileceğiniz pratik bir uygulama arıyorsanız aşağıda paylaştığımız,  evde dekoratif süs yapımı hakkındaki örnekler size bu konuda ilham verebilir.

Kağıt Havlu Rulosundan Dekoratif Süs Yapımı
Kağıt Havlu Rulosundan Dekoratif Süs Yapımı
Kağıt Havlu Rulosundan Kapı Süsü
Kağıt Havlu Rulosundan Kapı Süsü

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial