Kağıt Cüzdan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt cüzdan yapımı başlığı altında sizlerle evde çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz kolay bir el işi çalışması paylaşıyoruz. Tek bir kağıt ile istediğiniz renkte cüzdan yaparak kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kağıt paraları muhafaza edebileceğiniz sevimli bir cüzdan yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse kağıt para cüzdanı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıt Cüzdan Yapımı

Evde kağıt cüzdan yapmak için istediğiniz renkte A4 kağıt kullanabilirsiniz. Şık bir görünüm sağlamak için desenli bant ve boya gibi malzemelerden yardım alabilirsiniz. El becerinizi hayal gücünüzle birleştirerek evde çok güzel bir kağıt cüzdan yapabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz yöntem sayesinde basit katlama işlemi yaparak kısa sürede sevimli bir kağıt cüzdan yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı çocuklarda keyif alarak yapabilirler. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim. Evde kolay örgü cüzdan yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız şiş ile zarf cüzdan yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıt Cüzdan
Kağıt Cüzdan

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane A4 kağıdı (renkli ya da beyaz olabilir )
  • Desenli bant

Bunların dışında süsleme yapmak için renkli boyalar da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Kağıt Cüzdan Nasıl Yapılır?

Kağıt cüzdan yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  •  İlk olarak A4 kağıdını enlemesine ve boylamasına bir kere ikiye katlayın. Daha sonra kağıdı açın. Bu şekilde kağıtta katlama izi oluşturmuş olacaksınız.
  • Ardından kağıdı uzunlamasına olarak önünüze alın. Alt ve üst taraflarından uçları üçgen gelecek şekilde katlayın.
  • Elde ettiğiniz üçgenlerin uç kısımlarını tabanın orta noktasına gelecek şekilde bir kere katlayın.
  • Aynı işlemi iki uçtaki üçgen için yapın.
  • Ardından kağıdı yan olarak çevirin. Üçgenler içe gelecek şekilde, kağıt orta noktasına yaptığınız katlama noktasının üzerine doğru katlayın.
  • Bu şekilde iki tarafı da katlayın
  • . Bu aşamaya kadar uzun, dikdörtgen bir kağıt elde etmiş olacaksınız. Elde ettiğiniz bu dikdörtgeni enlemesine gelecek şekilde önünüze alın.
  • Yanlarından tam kağıdın orta katlama yerine gelecek şekilde katlayın. Elde ettiğiniz kağıdı katlama yerleri içe gelecek, düz yeri dışta kalacak şekilde ikiye katlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıt cüzdan yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz cüzdanınızı bu şekilde kullanabilirsiniz. Kapağının olmasını isterseniz iki gözden birisinin içinde bulunan üçgen kağıdı hafif çekerek çıkarın. Cüzdanın kapağının kapanması için kapanma alanına bir falçata yardımı ile küçük bir çizik atın. Üçgen kapağın ucunu buraya geçirerek kapatabilirsiniz. Daha sağlam ve şık olması için desenli bant ile cüzdanının yanlarını ve alt kısmını bantlayabilirsiniz. İsterseniz boya ile üzerine sevimli süslemeler de yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı evde denemek isteyenler için aşağıda kağıt cüzdan yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial