Kağıt Bebek Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bebek giydirme oyunlarını çocuklar severek oynamaktadır. Kağıt bebeklere farklı kıyafetler giydirmek çocuklar için eğlenceli bir aktivitedir. Küçük çocuğunuz varsa ona dışarıdan bebek giydirme oyunu almak yerine evde birlikte kendiniz de yapabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntem sayesinde hesaplı malzemeler kullanarak sevimli bir bebek yapmanız mümkün. Önerimiz dikkatinizi çektiyse kağıt bebek nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıt Bebek Nasıl Yapılır?

Evde kağıt bebek yapımı oldukça kolaydır. Beyaz kağıt, renkli kalemler ve koli bandı kullanarak istediğiniz boyutta bebek yapabilirsiniz. Kendi yaptığınız kağıt bebeğe kıyafetler yaparak bunları üzerinde deneyebilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada boyama yapmak için kuru boya kullanılmıştır. Siz isterseniz boyamayı pastel boya ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz bebeği daha büyük boyutta da yapabilirsiniz. Elinizde düz beyaz kağıt yoksa kareli ya da çizgili defter yaprağını da kağıt bebek yapımı için kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz kağıt
  • Çizim yapmak için ince uçlu siyah kalem
  • Uygun renkte boyalar
  • Makas
  • Koli Bandı

Kağıt Bebek Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise kağıt bebek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak beyaz kağıda istediğiniz boyutta bir bebek çizin. Daha sonra çizgilerin üzerinden siyah kalem ile geçin.
  • Bebeğin çizimini yaptıktan sonra saçları ve vücudun diğer bölgelerini uygun renklerde boyayın.
Kağıt Bebek Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt Bebek Yapımı Resimli Anlatım
  • Yapacağınız kağıt bebeğin güzel görünmesi ve daha dayanıklı olması için boyama yaptıktan sonra üzerini ve arkasını koli bandı ile güzelce kaplayın.
  • Son olarak kenarlardaki fazlalıkları makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıt bebek yapımı tamamlanmış oluyor. Bebeğin üzerine uygun boyutta kıyafetler çizip bunları boyadıktan sonra aynı şekilde koli bandı ile kaplayabilirsiniz. Elbisenin arkasına yapıştıracağınız çift taraflı bant yardımı ile kıyafetleri bebeğe giydirebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak evde istediğiniz saç ve göz rengine sahip sevimli bebekler yapabilirsiniz. Ev yapımı kağıt bebek giydirme oyunu çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Çocuğunuz bu tür kağıt oyunları oynamayı seviyorsa, kağıttan sandviç oyunu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial