Kağıt Bebek Kıyafeti Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt bebeklerle oynamak çocukların çok hoşuna gitmektedir. Bu bebeklere farklı kıyafetler giydirmek çocuklar için oldukça eğlencelidir. Çocuğunuz bebeğine sürekli aynı kıyafetleri giydirmekten sıkılabilir. Böyle bir durumda evde kendiniz kağıt bebek için kıyafet yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda kağıt bebek kıyafeti yapımı paylaşıyoruz. Anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde kağıt bebek için birbirinden güzel kıyafetler tasarlayabilirsiniz.

Kağıt Bebek Kıyafeti Yapımı

Evde kağıt bebek için kıyafet yapmak oldukça kolay ve eğlenceli bir aktivitedir. Bunun için yapmanız gereken kağıdın üzerine bebeğe uygun boyutta kıyafetler çizip bunları makas ile kesmek. Kağıt ile yapacağınız kıyafetleri istediğiniz renklerde boyayabilir ve üzerlerine minik desenler çizebilirsiniz. Boyamakla uğraşmak istemiyorsanız uygulamanın yapımında renkli kağıt kullanabilirsiniz. Yapacağınız kıyafetin arkasına çift taraflı bant yapıştırarak bunu bebeğe kolay bir şekilde giydirip çıkarabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte kağıt
  • Kalem
  • Makas
  • Kıyafeti bebeğe yapıştırmak için çift taraflı bant

Kağıt Bebek Kıyafeti Nasıl Yapılır?

Kağıt ve diğer malzemeler hazır ise bebek kıyafetini yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıdın üzerine bebeğe uygun boyutta kabarık bir etek ve üst giysisi olarak da tişört çizin.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile keserek fazlalıkları çıkarın.
Kağıt Bebek Kıyafeti Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt Bebek Kıyafeti Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde kıyafeti hazırladıktan sonra kıyafetlerin arkasına çift taraflı bant yapıştırın.
  • Kıyafetin bebekten kaymaması için çift taraflı banttan küçük parçalar keserek bunları kıyafetlerin omuz, gövde, bel ve bacak bölümlerine yapıştırabilirsiniz.
  • İsterseniz kağıt ile kemer ve saç bandı gibi aksesuarlar da yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıt bebek kıyafeti yapımı tamamdır. Bu kolay yöntem ile kağıt bebek için harika kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Aynı yöntem ile bebek için elbise, pantolon, şort ve tulum gibi birçok kıyafet yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada etek ve tişört aynı renk kağıtlarla yapılmıştır. İsterseniz bu parçaları farklı renklerde kağıtlarla da yapabilirsiniz. Elinizde renkli kağıt yoksa beyaz kağıdı kuru boyalarla boyayarak da renklendirebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz uygulamanın detayları için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Kağıt bebeğiniz yoksa bu konuda fikir sahibi olmak için kağıt bebek nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial