Kağıt Bardaktan Prenses Tacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt bardaktan prenses tacı yapımı kullanılan malzeme yönünden dikkat çeken bir çalışmadır. Çocukların yaptığı bazı etkinliklerde özel kıyafetler giyilmektedir. Böyle zamanlarda giyilen kostümlere uygun aksesuarlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu aksesuarlardan birisi de taç olmaktadır. Çocuğunuz prenses ya da prens kostümü giydiği zaman buna uygun bir taç lazım olabilir. Böyle bir durumda bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de çok kolay bir şekilde prenses tacı yapabilirsiniz. Ben yapamam diye düşünmeyin çünkü uygulama oldukça kolay. Evde kağıt bardaktan taç yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane taç ( eğer erkek çocuk için prens tacı yapacaksanız ince bir lastik kullanabilirsiniz. )
 • 1 tane kağıt bardak
 • Makas
 • 6 tane minik keçe topu ya da parlak aksesuar
 • Bardağa delik açmak için sivri bir cisim
 • Silikon tabancası

Zarif ve şık bir tasarım olması için uygulamanın yapımında ince bir taç kullanılması gerekiyor.

Kağıt Bardaktan Nasıl Prenses Tacı Yapılır?

Kağıt bardaktan taç yapmak için düz ya da desenli her türlü kağıt bardağı tercih edebilirsiniz. Düz kağıt bardak kullanacaksanız, uygulama öncesinde bunu istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir taç yapabilirsiniz.

 • İlk olarak kağıt bardağın üst tarafından makas ile üçgen şeklinde bir parça kesin.
 • Daha sonra bunun bitiş yerinden bir üçgen parça daha kesin.
 • Bu şekilde bardağın ağız kısmından üçgen şeklinde parçalar çıkararak tacı yapın.
 • Tacı bu şekilde hazırladıktan sonra üst taraftaki sivri yerlere minik keçe topu ya da buna benzer başka aksesuarlar yapıştırın. Bu aşamada isterseniz tacın üzerine de parlak süs aksesuarları yapıştırarak güzel bir süsleme yapabilirsiniz.
 • Tacın süslemesini tamamladıktan sonra kağıt bardağın alt taraftan iki yanına tacın geçebileceği bir delik açın. Buradan tacı geçirdikten sonra prenses tacı yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu hemen çocuğunuzun başına takabilirsiniz. Erkek çocuklar için de onlara uygun süslemeler yaparak ve kağıt bardağa lastik takarak prens tacı yapabilirsiniz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde evde çocuklar için çok güzel prens ve prenses tacı yapılabilir. İsterseniz süslemeleri yaparken simli-yapışkanlı eva kağıdı kullanarak daha şık görünen bir taç yapabilirsiniz. Simli boyalar kullanarak tacın daha ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı uygulamayı kağıt bardak yerine fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Bunun için kartondan bardak şeklinde bir rulo yaparak yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu çalışmayı yapmayı düşünenlere yardımcı olmak için aşağıda, kağıt bardaktan taç yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Özel günlerde çocuğunuzun kostümüne uygun aksesuarlar yapmak isterseniz bu konuda ilham verici bir çalışma olan, eva kağıdından yıldızlı taç ve bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıt Bardaktan Prenses Tacı Yapımı
Kağıt Bardaktan Prenses Tacı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial