Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı

Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt bardaktan oyuncak tabure yapımı hayal gücünüzü kullanarak neler yapabileceğinizin en güzel örneklerinden birisi. Kağıt tabak ve bardaklar kullanılarak çocuklar için çok güzel oyuncaklar yapılmaktadır. Biz de bugün sizlerle kağıt bardaktan oyuncak tabure yapabileceğiniz çok kolay bir kendin yap projesi paylaşmak istiyoruz. Küçük çocuğunuz varsa onunla birlikte bu oyuncak tabureden yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu minyatür tabureyi çocuk odasında dekor amaçlı da kullanabilirsiniz. Kağıt bardaktan oyuncak tabure yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt bardak
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Biz uygulamanın yapımında kendinden desenli kağıt bardak kullandığımız için ayrıca boyama yapmamıza gerek kalmadı.

Kağıt Bardaktan Nasıl Oyuncak Tabure Yapılır?

Kağıt bardaktan tabure yapmak oldukça kolaydır. Uygulamayı dikkatli bir şekilde yerine getirirseniz birkaç dakika içinde güzel bir oyuncak tabure yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıt bardağın üst tarafından 1 parmak kadar parçayı makas ile güzelce kesin. Bunu bardağın çıkıntılı yerini düzleştirmek ve boyunu biraz kısaltmak için yapıyoruz.
  • Daha sonra bardağı ters çevirin ve 3 parmak kadar bir boşluğu kalem ile işaretleyin. İşaretlediğiniz yerleri makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Bunu yaparken yukarıdan 1 parmak kadar pay bırakın.
  • Bu parça taburenin yaslanma yeri olacak. Bunu dikkatli bir şekilde yukarı doğru kaldırın ve yapışkan ile tutturun.
  • Şimdi sıra taburenin ayaklarını yapmaya geldi. Bunun için kalem ile alt tarafa eşit aralıklarla şeritler işaretleyin. Bunları 1 dolu 1 boş olarak kestiğinizde taburenin ayakları da tamamdır. ( Kestiğiniz parçaları koparmayıp içe doğru kıvırın ve iç tarafa yapıştırın. )
  • Tüm bu aşamaların ardından oyuncak tabure yapımı tamamdır. Çocuğunuza oynaması için verebilirsiniz.

Bu pratik kendin yap uygulaması sayesinde sizde istediğiniz sayıda oyuncak tabure yapabilirsiniz. Evde kağıt bardak varsa hemen bu keyifli uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Evde çocuklar için kağıt bardaktan oyuncak yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görseller size bu konuda ilham verebilir.

Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı-1
Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı-1
Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı-2
Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı-2
Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı-3
Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı-3
Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı
Kağıt Bardaktan Oyuncak Tabure Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial