Kağıt Bardaktan Oyuncak Sepet Yapımı

Kağıt Bardaktan Oyuncak Sepet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt bardaktan oyuncak sepet yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes keyif alarak bu çalışmayı yapabilir. İçecekleri içine koymak için kullandığımız kağıt bardaklardan çok güzel oyuncak ve dekor ürünleri yapılmaktadır. Daha önceden sizlerle kağıt bardaktan hediye paketi yapımı ve buna benzer birçok örnek çalışmayı paylaştık. Kağıt bardak okul öncesi etkinliklerde de sıkça kullanılan bir malzemedir. Bugün sizlerle paylaşacağımız kendin yap çalışmasında da kağıt bardak kullanılıyor. Evde kolay bir şekilde yapacağınız kağıt bardaktan sepetlerin içine sevdikleriniz için şekerlemeler koyarak onlara tatlı bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Bu minyatür sepetin içine yapay çiçekler koyarak sevimli bir dekor ürünü olarak da kullanmanız mümkün. Evde kağıt bardaktan oyuncak sepet yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt bardak
  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Makas
  • 2 tane raptiye

Kağıt Bardaktan Nasıl Sepet Yapılır?

Kağıt bardaktan sepet yapmak için desenli bardakları seçebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız oyuncak sepetin tasarımı daha şık olacaktır. Düz kağıt bardaklardan kullanacaksanız uygulama öncesinde bunu istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. İsterseniz boyamak yerine bardağı keçe ya da el işi kağıdı ile de kaplamanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Fon kartonundan 1 parmak genişliğinde bir şerit kesin. ( Bu şerit sepetin sapı olacağı için bardağın üzerine ölçmeniz gerekiyor. Sap bardağın üzerinde biraz bol olarak durmalı.
  • Sap olarak kestiğiniz parçayı raptiye yardımı ile kağıt bardağın ağız kısmına iki taraftan güzelce tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kağıt bardaktan oyuncak sepet yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu çocuğunuza oynaması için verebilir ya da farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Bu pratik kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda minyatür sepet yapabilirsiniz. Evinizde yapacağınız özel partilerde bu sepetlerden yaparak içine koyacağınız şeker ya da çikolataları misafirlerinize farklı bir şekilde sunabilirsiniz. İsterseniz oyuncak sepetin üzerine minik süs aksesuarları yapıştırarak bunu daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Bu çalışmayı evde yapmak isteyenler için aşağıda örnek bir görsel paylaşıyoruz.

Kağıt Bardaktan Oyuncak Sepet Yapımı
Kağıt Bardaktan Oyuncak Sepet Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial