Kağıt Bardaktan Kurabiye Paketi Yapımı

Kağıt Bardaktan Kurabiye Paketi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt bardaktan kurabiye paketi yapımı masrafsız ve çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla bu çalışmayı yapmayı deneyebilir. İçecek içmek için kullandığımız kağıt bardaklar birçok kendin yap çalışmasında da malzeme olarak kullanılmaktadır. Bunlardan çocuklar için çok güzel oyuncak ve kalemlikler yapılmaktadır. Bu bardaklar minyatür dekor ürünü yapımı için de en uygun malzemelerden birisidir. Bugün sizlerle paylaşacağımız kendin yap çalışmasında ise kağıt bardaktan kurabiye paketi yapımı var. Evde kendi yaptığınız lezzetli kurabiyeleri minik paketlerde şık bir şekilde servis edebilirsiniz. Bu paketlerin ağzı kapalı olduğu için işe ya da okula giderken çantanıza da rahatlıkla koyabilirsiniz. Siz de kağıt bardaktan kurabiye paketi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve çalışmanın resimli anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz ya da renkli kağıt bardak
  • Makas
  • Kurşun kalem
  • Desenli bant ( paketin ağzını kapatmak için )

Kağıt Bardaktan Nasıl Kurabiye Paketi Yapılır?

Kağıt bardaktan paket yapmak çok kolaydır. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede harika bir paket yapmanız mümkün.

  • İlk olarak kağıt bardağın üst tarafına kurşun kalem yardımı ile 1 parmak genişliğinde çizgiler yapın. Bu çizgiler içe kıvrılarak paket kapatılacağı için biraz uzun olmaları gerekiyor.
  • Daha sonra bu çizgileri makas ile keserek şerit haline getirin. Bu şeritleri dışa doğru kıvırarak hafifçe açtırın ve bunların üst kısmındaki çıkıntılı yeri makas ile keserek çıkarın.
  • Şimdi sıra geldi paketleme işlemini uygulamaya. Kurabiyeleri paketin içine yerleştirin ve şeritleri birbirinin üstüne gelecek şekilde kapak olarak içe doğru dikkatli bir şekilde kıvırın.
  • Paketlemeyi bu şekilde yaptıktan sonra şeritlerin birleşme yerine desenli bant yapıştırarak paketin ağzını güzelce kapatın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kurabiye paketi yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu uygulama sayesinde yaptığınız kurabiyeleri minik paketlere koyarak sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. İsterseniz paketin içine kurabiye yerine şekerleme ya da başka tatlı atıştırmalıklar da koyabilirsiniz. Aynı yöntemi küçük hediye paketine ihtiyacınız olduğunda da uygulayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek uygulamada düz beyaz kağıt bardak kullanılmış. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz renkli ve desenli kağıt bardaklardan kullanabilirsiniz. Siz de evde bu kolay kendin yap uygulamasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, kağıt bardaktan kurabiye paketi yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Kağıt Bardaktan Kurabiye Paketi Yapımı
Kağıt Bardaktan Kurabiye Paketi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial