Kağıt Bardaktan Hediye Paketi Resimli Anlatım

Kağıt Bardaktan Hediye Paketi Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Kağıt bardaktan hediye paketi resimli anlatım sayesinde siz de evde küçük ve güzel bir hediye paketi yapabilirsiniz. Sevdiklerinimize küçük bir hediye vereceğimiz zaman buna uygun bir pakete ihtiyaç duyabiliriz. Bu tür durumlarda içecekleri servis yaptığımız kağıt bardakları kullanarak hediyeyi kolay bir şekilde paketleyebiliriz. Siz de evde küçük bir hediye paketi yapmak İsterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane düz ya da desenli kağıt bardak
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Küçük bir yapışkanlı süs aksesuarı

Kağıt Bardaktan Nasıl Hediye Paketi Yapılır?

Sizlerle paylaşacağımız bu pratik uygulama sayesinde mutfağınızdaki kağıt bardakları kullanarak evde çok güzel hediye paketleri hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde sevdiklerinize verdiğiniz değeri daha iyi ifade etme şansına da sahip olursunuz. Sevdikleriniz için evde kendi elinizle küçük bir hediye yaptığınız zaman bunun paketini de kendiniz hazırlayabilirsiniz. Sevdiğiniz birine küçük bir hediye vereceğiniz zaman buna uygun minyatür hediye paketi yapmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak kağıt bardağın ağız kısmındaki parçayı makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Daha sonra bardağın ağız kısmına makas ile eşit aralıkta kesikler yapın. Bu kesikler bardağın tamamına atılmıyor. Ağız kısmından bardağın yarısına kadar yapmanız yeterli.
  • Bu aşamada kağıt bardağın içine hediyeyi koyun. Şimdi sıra paketi kapatmaya geldi.
  • Kesmiş olduğunuz bu şerit şeklindeki parçaları birbirinin üstüne gelecek şekilde içe doğru kıvırın.
  • En üste de uygun boyutta küçük bir aksesuar yapıştırarak paketlemeyi tamamlayabilirsiniz.

Bu pratik kendin yap uygulaması sayesinde sevdiklerinize vereceğiniz küçük hediyeleri daha şık bir şekilde paketlemek mümkün. Hediye paketinin üst tarafını süslemek için kurdele ya da keçe ile minik bir fiyonk yapabilir ya da buraya parlak bir taş yapıştırabilirsiniz. İsterseniz böyle kağıt bardaktan küçük paketler yapıp bunların içine çikolata ya da şekerleme koyarak sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Evde kağıt bardaktan hediye paketi yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz aşağıdaki resimli anlatım bu konuda çok işinize yarayabilir.

Kağıt Bardaktan Hediye Paketi Resimli Anlatım
Kağıt Bardaktan Hediye Paketi Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial