Kağıt Bardağı Desenli Bant ile Süsleme

Kağıt Bardağı Desenli Bant ile Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Kağıt bardağı desenli bant ile süsleme farklı ve kolay bir kendin yap uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Soğuk ya da sıcak içecek tüketmek için kullandığımız kağıt bardaklarla çok güzel el işi çalışmaları yapılmaktadır. Farklı malzemeler kullanılarak çocuklar için oyuncak ya da dekoratif ürünler yapılmaktadır. Bu konudaki örnekleri sizlerle sık sık paylaşıyoruz. Bugünkü yazımızda kağıt bardakları süsleyebileceğiniz çok pratik bir uygulama paylaşıyoruz. Kağıt bardak süslemesi yapmak isterseniz gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kağıt bardak
  • Desenli bant
  • Makas

Uygulamayı yapmak için aynı desende bant kullanabileceğiniz gibi birkaç farklı desende bant kullanarak farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Desenli Bant ile Nasıl Kağıt Bardak Süslenir?

Kağıt bardak süslemesi yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu bardaklar boya ile renklendirilebilir ya da üzerlerine bazı aksesuarlar yapıştırılarak süslenebilir. Bu konudaki en pratik uygulama ise desenli bant kullanmaktır. Bu sayede boya yapmak ve yapıştırıcı ile uğraşmak yerine kısa sürede bardağı güzel bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Tek yapmanız gereken kırtasiyeden beğendiğiniz bir desenli bant almak. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

  • Desenli banttan kağıt bardağın çevresini saracak büyüklükte bir parçayı makas ile kesin.
  • Daha sonra bu parçayı kağıt bardağın bir ucundan diğerine kadar sararak yapıştırın.
  • Bu şekilde bardağın üstten altına kadar her yerini desenli bant ile kaplayarak uygulamayı tamamlayın.
  • Uygulamayı dikkatli bir şekilde yaptığınızda elinizde güzel desenleri olan bir kağıt bardak olacaktır.

Bu kendin yap çalışması çok kolay olduğu için evde rahatlıkla yapılabilir. Evde ya da bahçede doğum günü ya da başka kutlamalar yapacağınız zaman kullanacağınız kağıt bardakları bu şekilde süsleyebilirsiniz. Böyle bir jest misafirlerinizin de çok hoşuna gidecektir. İsterseniz kağıt bardaklarla birlikte pipetleri de desenli bantlar ile süsleyerek bunlardan güzel bir takım oluşturmanız mümkün. Aynı yöntemi cam bardak süslemesi yapmak için de kullanabilirsiniz. Misafirlerinize ikramlık servis edeceğiniz kağıt tabaklar da desenli bant ile süslenebilir. Siz de misafirlerinize şık sunumlar yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Kağıt Bardağı Desenli Bant ile Süsleme
Kağıt Bardağı Desenli Bant ile Süsleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial