Kadehten Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kadehten mumluk yapımı sayesinde özel günlerde yemek masanızı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Evimizde özel bir yemek daveti vereceğimiz zaman yapacağımız yemeklerin lezzeti kadar, masanın şık görünümü de önemlidir. Böyle zamanlarda yemek masasına koyulan mumluklar şıklığı tamamlamakta oldukça etkilidir. Eğer siz de yakın bir zamanda yemek daveti vermeyi düşünüyorsanız kadehten mumluk yapmayı düşünebilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse yazımızda paylaşacağımız görseller işinize yarayabilir.

Kadehten Mumluk Yapımı

Kadehten mumluk yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden hangisini uygulayacağınız sizin hayal gücünüze ve elinizdeki malzemelere bağlı. Kadehten mumluk yapmak için gerekli ana malzemeler; kadeh ve mum. Bunların dışında yapacağınız tasarıma göre farklı süsleme malzemeleri kullanabilirsiniz.

İstediğiniz boyutta düz bir kadehin içine çakıl taşı ya da boncuk koyduktan sonra bunun içine su doldurabilirsiniz. En üste de tealight mum yerleştirerek misafirlerinize suda yüzen mum eşliğinde yemek yeme zevkini yaşatabilirsiniz.

Kadehten Mumluk Yapımı
Kadehten Mumluk Yapımı

Biraz deniz kumu, birkaç tane küçük deniz kabuğu ve biraz halat ipi ile aşağıdaki gibi çok şık bir mumluk yapabilirsiniz. Halat ipi yoksa başka bir ip de kullanabilirsiniz.

Kadehten Mumluk
Kadehten Mumluk

Kadehten kolay mumluk yapımı denince akla basit tasarımlar gelmektedir. Cam bir kadehi ters çevirip bunun içine yapay gül koyup, kadehin alt tarafına da bir kurdele bağlayın. Bunun üzerine beyaz ya da renkli bir mum koyarak yemek masanızı daha romantik bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Aşağıdaki örnekler size bu konuda ilham verebilir.

Kadehten Mumluk-1
Kadehten Mumluk-1
Kadehten Mumluk-2
Kadehten Mumluk-2

Cam bir kadeh, biraz tül ya da kurdele ile aşağıdaki gibi harika bir mumluk yapmanız mümkün. Bu çalışma hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kadehten dekoratif mumluk yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kadehten Mumluk-3
Kadehten Mumluk-3

Yemek masasının üzerine yapay ya da gerçek çiçek yerleştirin. Bunun üzerine kadehi ters olarak yerleştirdiğinizde ortaya aşağıdaki gibi harika bir dekoratif mumluk çıkacaktır.

Kadehten Mumluk-4
Kadehten Mumluk-4

Kadehten mumluk yapmak için düz ya da desenli her türlü cam kadeh kullanılabilir. Kadeh ile yapacağınız mumlukların işi bittiğinde bunları tekrar kadeh olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kadehten Mumluk-5
Kadehten Mumluk-5

Bu yazımızda sizlerle paylaştığımız kadehten dekoratif mumluk çalışmalarını sadece yemek masası süslemek için değil salon ve oturma odasının dekorunu güzelleştirmek için de uygulayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial