Kablodan Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün evde kolay bir şekilde takı yapmak isteyenler için kablodan yüzük yapımı paylaşıyoruz. Evde istediğiniz renkte şık bir yüzük yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. Tasarımı size ait kendi zevkinize uygun takılar kullanmaktan hoşlanıyorsanız kablodan yüzük yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kablodan Yüzük Yapımı

Evde yüzük yapımı için bakır tel, ataç, ip, keçe ve eva gibi farklı malzemeler kullanılabilir. Biz bunlardan farklı olarak kablo kullanarak yüzük yapabileceğiniz bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Evde yassı ve yumuşak yapıda bir kablo varsa siz de bunu şık bir yüzüğe dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kabloyu parmağınıza uygun boyutta bir halka haline getirmek. Kabloyu boyamak isterseniz zevkinize uygun bir oje seçebilirsiniz. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz yüzüğe küçük bir boncuk, parlak taş gibi malzemeler yapıştırabilirsiniz. Süsleme konusundaki tercihi size bırakıyoruz.

Kablodan Yüzük Yapımı-1
Kablodan Yüzük Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Bükülebilen yapıda bir kablo parçası
  • Makas
  • Kabloyu boyamak için oje
  • Yapıştırıcı
  • Kalem ( yüzüğe şekil vermek için )
  • Süsleme yapmak için küçük parlak taş

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada süsleme yapmak için simli eva kullanılmış. Siz de isterseniz yüzüğü süslemek için eva kullanabilirsiniz.

Kablodan Yüzük Nasıl Yapılır?

Kablo ve diğer malzemeler hazır ise kablo ile yüzük yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile kablodan bir parça kesin ve bunu istediğiniz renk oje ile boyayın.
  • Oje kuruyana kadar bekledikten sonra kabloyu bir kaleme dolayarak halka şekli verin.
  • Daha sonra bu halkayı kalemden çıkarıp parmağınıza takarak ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.
  • Bu şekilde kabloyu parmağınıza uygun boyuta getirdikten sonra yapıştırıcı sürerek ak yerini birleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra kablo ile yüzük yapımı tamamlanmış oluyor. Süsleme yapmak isterseniz yüzüğün üst kısmına parlak bir taş yapıştırabilir ya da örnek çalışmadaki gibi arkası yapışkanlı simli evaları kağıt deleceği ile yuvarlak hale getirip kullanabilirsiniz. Bu kolay yöntemi uygulayarak evde şık yüzükler tasarlayabilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarımı çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda kablodan yüzük yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde benzer bir yöntem ile bilezik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kulaklık kablosundan bilezik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kablodan Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
Kablodan Yüzük Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial