Kabala Bilekliği Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için kolay yapabileceğiniz bir bileklik modeli arıyorsanız kabala bilekliği yapmayı deneyebilirsiniz. Bu bileklik modeli kolay yapımının yanı sıra şık görünümü ile de dikkat çekmektedir. Kabala bilekliği spor bir model olduğu için hem erkek hem de bayanların kullanımına uygundur. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, kabala bilekliği nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kabala Bilekliği Nasıl Yapılır?

Evde kabala bilekliği yapmak isterseniz bunun için floş ip veya paracord ip kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada floş ip kullanılmış. Siz bileklik yapmak için paracord ip kullanacaksanız bu ip daha kalın olacağı için ipleri biraz daha uzun kesmeniz gerekmektedir. Kabala bilekliğini düz bir şekilde yapabileceğiniz gibi isterseniz ortasına yuvarlak bir aparat da takabilirsiniz. Aparatlı kabala bilekliği yapmak için iki adet bileğinizin kalınlığında ip kesin. Aparatın iki tarafına ipi sabitleyin. Sonrasında normal kabala bilekliği düğümü ile bilekliği bitirebilirsiniz. Hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte bileklik ipi bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 35 cm ip ( 1 mm kalınlığında floş ip)
  • Makas
  • Cetvel
  • Çakmak
Kabala Bilekliği
Kabala Bilekliği

Kabala Bilekliği Yapımı

Malzemeler hazır ise kabala bilekliği yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ipi kesmekle işe başlayın. İpin uzunluğunu kendi bileğiniz için ayarlayabilirsiniz. İpi bileğinizin çapının iki katı olarak kesebilirsiniz.
  • İpi hazırladıktan sonra yuvarlak şekilde iki ucunu birbirine ters paralel gelecek şekilde yerleştirin.
  • Bir ucundan tutup sol, içe doğru iki kere dolayın. Aynı ucu bu doladığınız iplerin içinden geçirip diğer taraftan çıkarın. İpleri sıkıştırıp düğümü sıkın.
  • Aynı işlemi yapmak için bilekliği çevirin. Yeniden sol içeri doğru iki kere kıvırıp ipin ucunu bu kısımlardan geçirin. İpleri sıkıp düğümü atın.
  • Düğümlerden kalan iplerin fazla kısımlarını kesin. Çakmak ile uçlarını yakıp bastırarak yapıştırın.

Evde kabala bilekliği yapımı bu şekilde olup düğümlü spor bileklikten farklı renklerde yaparak birden fazla takarak da kullanabilirsiniz. Size bahsettiğimiz kolay yöntem sayesinde evde kendiniz ve sevdikleriniz için harika bileklikler yapabilirsiniz. Evde şık bir spor bileklik yapmak isteyenler için aşağıda kabala bilekliği yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde boncuklu bileklik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız boncuklu makrome bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial