Jelibon Paketinden Squishy Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yumuşak yapısı ve sevimli görünümü nedeni ile squishy küçük çocukların severek oynadığı bir oyuncaktır. Dışarıda satılan bu tür oyuncaklar pahalı olduğu için evde kendiniz de yapabilirsiniz. Evde squishy yapmak için sünger, kağıt, poşet gibi malzemeler kullanılabilir. Biz bugün sizlerle jelibon paketinden squishy yapımı başlığı altında çocuklarında yapabileceği çok kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Jelibon Paketinden Squishy Yapımı

Farklı renk ve şekilleri ile squishy çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Yapısının benzerliği nedeni ile evde squishy yapımı için sünger sıkça kullanılmaktadır. Sünger meyve ya da başka bir şekilde kesildikten sonra bunun üzeri uygun renklerde boyanarak squishy yapılabilir. Kağıt squishy yapmak için de kağıda istenen bir şekil çizilerek boyanır. Bu şekilde iki parça yapılarak parçalar koli bandı ile birbirine yapıştırılarak birleştirilir. Araları sünger parçaları ile doldurulur. Biz bugün sizlerle jelibon paketi ile squishy yapımını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Jelibon paketi
  • Poşet
  • Makas
  • Bant
Jelibon Paketinden Squishy Yapımı
Jelibon Paketinden Squishy Yapımı

Jelibon Paketinden Squishy Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede sevimli bir squishy yapabilirsiniz.

  • Makas yardımı ile poşeti küçük parçalar halinde kesin.
  • Kestiğiniz poşet parçalarını jelibon paketinin içine doldurun. Bu aşamada paketin içini puf bir şekilde kabarana kadar doldurmanız gerekmektedir.
  • Son olarak açık kalan yerleri bant ile kapatarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra squishy yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay uygulamayı okul öncesi çocuklarda keyif alarak yapabilirler. Üzerinde sevimli resimler olan paketler, bisküvi ve çikolata ambalajları da evde squishy yapmak için kullanılabilir. Bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kolay squishy yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir squishy yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız süt burger kabından squishy yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Jelibon Paketinden Squishy Yapımı Resimli Anlatım
Jelibon Paketinden Squishy Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial