Islak Mendil Kapağından Ataş Kutusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Islak mendilleri kullandıktan sonra bunların paketinde bulunan kapakları çıkarıp değerlendirebilirsiniz. Bu plastik kapakların içi biraz derin olduğu için cüzdan, ilaç kutusu, bozuk para cüzdanı, resim çerçevesi, toka kutusu gibi birçok tasarım yapılabilir. Elinizde bu kapaklardan varsa sizde ıslak mendil kapağından ataş kutusu yapımı deneyebilirsiniz. Bu ataç kutusunu yapması kolay ve kullanması oldukça zevkli. Uygulamanın yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Islak Mendil Kapağından Ataş Kutusu Yapımı

Öğrenci veya çalışanların ataş, toka ya da takılarını her zaman yanında taşıyabileceği bir önerimiz var. Bu kapakları bir defterin üzerine yapıştırarak içine küçük aksesuarlarınızı koyabilirsiniz. Lazım olduğunda kapağını açıp içinden istediğinizi aldıktan sonra kapağı tekrar kapatabilirsiniz. Bu ıslak mendil kapağı üzerine güzel bir resim yapıştırarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. İsterseniz sevdiklerinizin resmini de kapağa yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay yöntem sayesinde ıslak mendil kapaklarını çöpe atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Islak mendil kapağı
  • Küçük bir karton parçası
  • Makas
  • Çift taraflı bant

İsterseniz uygulamanın yapımında çift taraflı bant yerine başka bir yapıştırıcıda kullanabilirsiniz.

Islak Mendil Kapağından Ataş Kutusu Nasıl Yapılır?

Islak mendil kapağı ve diğer malzemeler hazır ise ataç kutusu yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak bir kartonu ıslak mendil kapağına uygun boyutta kesin.
  • Islak mendil kapağının ön tarafına çift taraflı bant yapıştırın ve hazırladığınız kartonu buraya bastırarak yapışmasını sağlayın.
Ataş Kutusu Yapımı Resimli Anlatım
Ataş Kutusu Yapımı Resimli Anlatım
  • Çift taraflı banttan ince parçalar keserek bunları da kapağın kenarına yapıştırın.
  • Yapışkanların kağıdını çıkarak kapağı defterin üzerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra ıslak mendil kapağından ataş kutusu yapımı tamamlanmış oluyor. Kapağını açıp içine ataş, toka, çengelli iğne veya takılarınızı koyabilirsiniz. İsterseniz hazırladığınız bu kutudan birkaç tane yaparak bunları bir kartonun üzerine de yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde güzel bir takı kutusu yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Islak mendil kapağını farklı şekilde değerlendirmek isterseniz, ıslak mendil kapağından magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial