Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı

Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Islak havlu kapağı ile resim çerçevesi yapımı farklı bir geri dönüşüm uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Günümüzde çoğumuz hijyen için ıslak havlu kullanıyoruz. Özellikle küçük çocuk olan evlerde bu havlular sıkça kullanılmaktadır. Bildiğiniz gibi bu ıslak havlu paketlerinin üst tarafında kapak şeklinde açılıp kapanan plastik bir parça bulunmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız uygulamada bu plastik kapak kullanılmaktadır. Sevdiklerinizin resmini koyabileceğiniz küçük bir resim çerçevesi tasarlamak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı

Evde resim çerçevesi yapmak için genelde hobi çubuğu, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Biz bugün sizlerle vesikalık resimleri koyabileceğiniz küçük bir resim çerçevesi tasarlayabileceğiniz çok kolay bir çalışma paylaşıyoruz.

Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı-2
Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı-2

Evde plastik kapak ile resim çerçevesi yapmak için özel olarak malzeme almanıza gerek yok. Elinizde başka çalışmalardan artan küçük boncuk ve pul gibi malzemeler varsa bunları kullanabilirsiniz. Keçe ya da evadan keseceğiniz küçük parçalarla da plastik çerçeve süslemesi yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane ıslak havlu kapağı
 • Küçük boncuk, pul ya da parlak taşlar
 • Silikon tabancası
 • Karton
 • Yapıştırıcı ( resmi tutturmak için )
 • Makas
Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı-1
Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı-1

Uygulamanın yapımında ıslak havlularda bulunan plastik kapak kullanılmaktadır. Bununla resim çerçevesini yaptıktan sonra kenarına istediğiniz her türlü küçük aksesuarla süsleme yapabilirsiniz.

Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise resim çerçevesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Uygulamanın yapımında ıslak havlu paketinin plastik kapağı kullanılacağı için ilk olarak bunu çıkarmakla işe başlayın.
 • Kapağın üzerinde bulunan yapışkanlı etiketi güzelce temizleyin.
 • Sonraki aşamada plastik kapağın kenarına silikon tabancası yardımı ile boncuk ya da pulları yapıştırın.
 • Süslemeyi tamamladıktan sonra resmin boyutunu kapağa göre ayarlayın. Kartondan da uygun büyüklükte parça keserek resmi bunun üzerine yapıştırın.
 • Remin bulunduğu kartonu çerçevenin içine yerleştirin ve kapağını kapatın.

Tüm bu aşamaların ardından resim çerçevesi yapımı tamamlanmış oluyor. Çerçevenin arkasını açık bırakarak bunu masanın üzerine koyarak kullanabilirsiniz. Duvara asmak isterseniz o zaman resmi karton yerine kağıda yapıştırın ve kapağı kapattıktan sonra arkasına ip tutturarak istediğiniz yere asın. Çerçeveyi her iki şekilde de kullanmanız mümkün. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, ıslak havlu kapağı ile resim çerçevesi yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Evde farklı bir resim çerçevesi tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız simli eva ile resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı-3
Islak Havlu Kapağı ile Resim Çerçevesi Yapımı-3

Bir cevap yazın