İpten Süs Bebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

İpten süs bebek yapımı sayesinde evde çok güzel bebekler yapabilirsiniz. İp bebek yapımı eskiden beri bayanların uyguladığı bir çalışmadır. Örgü ören bayanların artık ipleri değerlendirmek için uyguladığı en eski yöntemlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bir kartona ip sarıldıktan sonra buna baş, kol ve bacaklar yapılarak ip bebek yapılmaktadır. Bugün bahsedeceğimiz uygulama için de aynı yöntem uygulanıyor ve birkaç küçük işlem sonucunda daha şık bebekler yapılıyor. İpten süs bebek yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İpten Süs Bebek Yapımı

İpten süs bebek yapmak için tek ihtiyacınız olan şey bir ip, karton ve makas. Bu malzemeleri kullanarak çok güzel kız ve erkek bebekler yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan ip ve kumaşlar varsa bunları ip bebek yaparak değerlendirebilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa onun oynaması için de ip bebek yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ipler
  • Karton
  • Makas

İpten Nasıl Süs Bebek Yapılır?

Evde ipten süs bebek yapmak için önce ipi kartona dolayarak bebeğin gövdesini yapmanız gerekiyor. Bu aşamadan sonrasında ise yapacağınız bazı farklılıklar sayesinde bebeği kol ve bacaklarının farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kız bebeklere elbise de yapabilirsiniz.

Gövdenin yarısını normal bir şekilde yaptıktan sonra diğer yarısının alt tarafını kesin. Bu kestiğiniz ipleri ikiye ayırıp örerek bacak yapabilirsiniz. Kol içinde istediğiniz kalınlıkta bir ip demeti yapıp bunu örebilirsiniz. Bu şekilde sevimli bir erkek bebek yapmak mümkün. Kız bebek yapmak istiyorsanız o zaman gövdeden sonrasının alt tarafımı makasla keserek ipleri açtırabilirsiniz. Bu şekilde elbise giymiş bir süs bebek yapabilirsiniz.

Ponpon yapmayı biliyorsanız küçük bir ponpon ile bebeğin başını yapabilirsiniz. Elinizde artık kumaşlar varsa bunları kız bebeği süslemek için kullanabilirsiniz. İp bebek yapımı hakkında bilgi sahibi olmanız için aşağıda ip bebek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu yöntemi uygulayarak alttaki örnek çalışmalardaki gibi güzel süs bebekler yapmanız mümkün. İp bebek yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, ipten oyuncak bebek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

İpten Oyuncak Bebek Yapımı
İpten Oyuncak Bebek Yapımı
İpten Süs Bebek
İpten Süs Bebek
İpten Süs Bebek-1
İpten Süs Bebek-1
İpten Süs Bebek Yapımı
İpten Süs Bebek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial